Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:51:41 -6h
Tokio (Japonia) 15:51:41 +8h
Sydney (Australia) 16:51:41 +9h
Londyn (Anglia) 06:51:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Futures

30.05.2019 09:14 czwartek

Środowa sesja nie przyniosła dużych zmian na krajowym rynku. Kurs FW20 na wykresie 60-min nadal pozostaje w granicach wcześniejszego trendu bocznego. Ostanie próby górnego wybicia pozostają bez powodzenia, kurs dość szybko wykonuje ruch powrotny. Ubiegłotygodniowe maksimum określa pierwszy opór w pobliżu 2226 pkt. Szybsze oscylatory AT pozostają w strefach neutralnych, ADX nadal jest przy niskich wartościach potwierdzając obecność trendu bocznego. Na wykresie dziennym już trzeci tydzień jest budowana konsolidacja cenowa. 

Dzienna amplituda wahań, za wyjątkiem dwóch wyższych świec, również pozostaje umiarkowana. Z racji poprzedzającego załamania kursu można założyć że jest to budowana baza pod wzrostowe odbicie, chociaż ostatnie próby wskrzeszenia szerszego popytu dość szybko były przygaszane

. W grupie indeksu bazowego bardzo słabo zachowuje się energetyka. 

Zobacz także: Indeksowi WIG20 nadal brakuje 'paliwa' do wzrostów
 
Od strony rynków zagranicznych nastroje inwestycyjne pozostają słabe. Główne indeksy po wczorajszej sesji poddały się kolejnej zniżce. DAX przełamał ponad 4 miesięczną linię wsparcia. Dla indeksów Eurostoxx600 i S&P500 można dostrzec formacje RGR (zwłaszcza na tym pierwszym), z której po wczorajszej sesji nastąpiło dolne wyłamanie. Dodając do tego utrzymującą się inwersję krzywej rentowności na rynku obligacji, klimat inwestycyjny jest pod presją. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na zrewidowany raport PKB w USA oraz cotygodniowe dane o zasiłkach dla bezrobotnych. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: