Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:13:16 -6h
Tokio (Japonia) 02:13:16 +8h
Sydney (Australia) 03:13:16 +9h
Londyn (Anglia) 17:13:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

200

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

31.05.2019 09:12 piątek
Rynek w Stanach pierwszy raz od kilku sesji zakończył dzień nad kreską, chociaż na nowo pojawiają się argumenty nad dalszymi spadkami. Chiny ogłosiły, że nie będą skupować amerykańskiej soi. Poza soją domniemuje się, że Chińczycy zaprzestaną dostarczania metali ziem rzadkich. Padają głosy, że Chiny wciąż są skłonne zaopatrywać globalny popyt na te surowce, ale nie będą dostarczać metali krajom, które ograniczają ich rozwój nawiązując tym samym do Stanów. Pekin chce zakończyć wojnę, ale nie boi się eskalacji konfliktu. 

Azjaci uważają, że to co robi władza USA to terroryzm. Dodatkowo po analizie raportów finansowych okazało się, że Huawei było subsydiowane przez państwo setkami milinów dolarów. W obawie o stan gospodarki borykającej się z wieloma problemami z globalnego rynku akcji odpłynęło ok. 4 bln dolarów w maju
. Akcje Tesli spadały, kolejne instytucje finansowe obniżają swoje oczekiwania co do spółki w obawie o popyt na Model 3. W Afryce, w przeciwieństwie do Stanów, zniesione zostaną bariery celne w związku z powstaniem strefy wolnego handlu. Rewidowany annualizowany PKB za I kw. w Stanach wyniósł 3,1% co pokrywało się z oczekiwaniami. 
 
Polskę dotknął entuzjazm globalny i główne indeksy notowały solidne wzrosty. W indeksie WIG20 jedynie Play spadał, reszta spółek przyrastała na wartości w szczególności CCC i PGE. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała o planach wprowadzenia nowego indeksu – WIGtech – który ma być zbudowany ze spółek nowych technologii z takich sektorów jak biotechnologia, gry, informatyka oraz telekomunikacja. Skład indeksu podany zostanie 14 czerwca. PKP Cargo podało do publicznej wiadomości, że od stycznia do kwietnia przewieźli 34,3 mln ton towarów co stanowi spadek o 4,2% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wyniki Monnari za I kw. 2019 roku wypadły gorzej od oczekiwań, ale lepiej niż rok temu w tym samym okresie. Prezes spółki ogłosił, że grupa planuje powiększyć dwukrotnie sieć sklepów Femestage Eva Minge, aby spółka wyszła na zero. Dzisiaj nastąpi finalny odczyt PKB za I kw. dla Polski (prognoza 4,6%).
 
Wczoraj nastąpiło wybicie górą z konsolidacji kształtującej się od kilku sesji i przebicie linii oporu na poziomie 56 961. Niestety dzisiaj nastroje traderów na kontraktach na DAX i S&P500 są zdecydowanie negatywne co odbije się prawdopodobnie na naszej giełdzie. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39   #RekinyBiznesu, 05.04.2018, Warszawa
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: