Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:30:50 -6h
Tokio (Japonia) 15:30:50 +8h
Sydney (Australia) 16:30:50 +9h
Londyn (Anglia) 06:30:50 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Złoty silny słabością dolara

11.06.2019 07:59 wtorek
Polska waluta pozostaje blisko maksimów z ostatnich dni, głównie za sprawą przesunięć na EURUSD. Obserwowane w poniedziałek cofnięcie po sporych wzrostach z zeszłego tygodnia, ostatecznie nie przyniosło zamknięcia się tej pary poniżej poziomu 1,13, co może wskazywać na siłę trendu wzrostowego. 

Słabość dolara ma swoje uzasadnienie w utrzymujących się oczekiwaniach, co do skali cięć stóp procentowych przez amerykański FED, oraz terminu pierwszej obniżki – po słabych danych Departamentu Pracy w piątek skoczyły one do ponad 80 proc. dla posiedzenia w lipcu, co jednocześnie podbija znaczenie spotkania zaplanowanego na 19 czerwca –  powinno ono „zapowiadać” lipcową obniżkę. Tymczasem w temacie wystąpień członków FED, to dzisiaj rozpoczyna się okres ciszy w mediach, co przesunie wagę na publikowane w najbliższych dniach dane makro.
Dzisiejszy kalendarz jest ubogi – uwagę zwróci inflacja PPI z USA o godz
. 14:30, a wcześniej indeks nastrojów Sentix dla Eurolandu  o godz. 10:30, oraz dane nt. inflacji CPI w Czechach (ważne dane dla sentymentu w regionie CEE). Zakładając, że w notowaniach EURUSD wiele się nie zmieni, to złoty powinien pozostać blisko swoich ostatnich maksimów. Na sesji w Azji wiele się nie działo, uwagę przykuł jedynie mocniejszy fiksing USD/CNY wyznaczony przez PBOC, co oddaliło obawy związane z osłabieniem się chińskiego juana.
 
Wykres tygodniowy BOSSA PLN 
Wykres dzienny EURPLN 
Wykres dzienny USDPLN

Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Inwestorzy.TV z wizytą w magazynach Nextbike Polska SA   Na czym polega unikalność Kool2Play
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: