Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:50:23 -6h
Tokio (Japonia) 02:50:23 +8h
Sydney (Australia) 03:50:23 +9h
Londyn (Anglia) 17:50:23 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.06.2019 11:32 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Główne indeksy na Wall Street notowały wczoraj zwyżki. Globalny sentyment klarowany jest dobrymi wieściami z relacji USA-Meksyk. Rząd meksykański zobligował się do ulepszenia warunków azylu dla migrantów z Ameryki Środkowej oraz do wysłania większej ilości wojska na granicę. W przeciwieństwie do Meksyku prezydent D. Trump nie odpuszcza Chinom. Wczoraj oznajmił w telewizji, że nałoży cła na towary o wartości 300 mld USD, jeżeli nie dojdzie do spotkania z prezydentem Chin X. Jinpingiem na szczycie G20 pod koniec czerwca. 

Pozytywne nastawienie inwestorów implikowane jest również gołębimi nastawieniami kolejnych banków centralnych po ostatniej zmianie spojrzenia na politykę monetarną Fedu. Bank Japonii oświadczył, że jest gotowy na poluzowanie polityki pieniężnej. EBC również przewiduje obniżkę stopy procentowej w razie spowolnienia tempa wzrostu w strefie euro
. Za takim ruchem przemawia także mocne euro. Ludowy Bank Chin, jak pozostali, upatruje się szerokiego spektrum zmian polityki monetarnej w odpowiedzi na wojnę handlową. Dane z handlu zagranicznego Chin w maju wypadły znacznie lepiej niż oczekiwano. Pobudziło to azjatyckich kupujących do działania, SHSZ300 rośnie o 3% z rana.
 
Polska giełda odnotowała wzrosty niższe niż za Atlantykiem. Sesja w Niemczech w dniu wczorajszym nie odbyła się co mogło nieco obniżyć obrót na warszawskiej giełdzie. Nie było też backgroundu pod sentyment europejski, przez co zwroty mogły być ograniczone. Inicjatorem wzrostów w WIG20 był CD Projekt, który ogłosił w niedzielę termin publikacji gry CyberPunk 2077, który ma przypadać na 16 kwietnia 2020 roku. Dodatkowo ruszyła już przedsprzedaż najbardziej wyczekiwanej produkcji. Po drugiej stronie znalazło się LPP i kolejny raz Tauron borykający się z problemami finansowymi. Jeśli chodzi o szerszy rynek akcji to Monnari ogłosiło, że przychody w maju były wyższe o prawie 13% porównując z majem 2018. Wielton zamierza wypłacić 0,33 zł dywidendy na akcję. 
 
Zarówno za oceanem jak i u naszego zachodniego sąsiada nastroje są pozytywne z rana. W Niemczech rynek odbije sobie prawdopodobnie wczorajsze globalne wzrosty, co będzie pobudzało naszych inwestorów. 
 
WIG w układzie dziennym 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: