Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:47:06 -6h
Tokio (Japonia) 05:47:06 +8h
Sydney (Australia) 06:47:06 +9h
Londyn (Anglia) 20:47:06 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.06.2019 09:02 piątek

Sytuacja rynkowa


Czwartkowa sesja przyniosła dalszą poprawę nastrojów na krajowym rynku. Indeks WIG wszedł w strefę oporu majowej luki cenowej – ok. 59,7 tys pkt. Oprócz największych spółek WIG20, który mają najmocniejszy udział w kształtowaniu indeksu WIG, do gry mocniej włączył się segment „średniaków” skupionych przy mWIG40. Nie ma tu jednak dominacji sektorowej, dość znaczące zwyżki odnotowały zarówno spółki operatorzy nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych – GTC i LCCORP, jak również bank INGBSK oraz chemiczna GRUPAAZOTY. 

Ale na uwagę zasługuje też WIRTULALNA, której akcje weszły na nowe historyczne maksimum, niewykluczone że sprzyjał temu nowy raport analityczny dla spółki z ceną docelową wyższą od bieżącej rynkowej
. W gronie największych spółek tematem przewodnim wczorajszej zwyżki były głównie sektor finansowy (banki i PZU) oraz nadal cieszący się powodzeniem operatorzy telekomunikacyjni. Aczkolwiek świece „spadającej gwiazdy” na PLAY i ORANGEPL mogą skłaniać do zastanowienia się czy w krótkim terminie potencjał do dalszej zwyżki nie wyczerpuje się. 

Zobacz także: Zarząd Grupy Azoty Police zawiesza ofertę publiczną i zakłada wznowienie procesu w III kwartale 2019 roku
 
W otoczeniu rynków zagranicznych wczoraj uwagę przykuwała sytuacja na rynku ropy powodowana atakiem na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej. Kurs ropy zarówno WTI jak i Brent mocno wybił się w górę, aczkolwiek pozostaje w przedziale średniej ostatnich dni. Natomiast niewspółmiernie słabsze do tego zachowanie cen paliw powoduje, że przynajmniej krajowe rafinerie pozostały z raczej negatywną reakcją. W przypadku PKNORLEN dodatkowo mogła zaważyć ocena zasadności rozszerzenia składu Rady Nadzorczej. 

Na głównych rynkach rozwiniętych wczorajsza sesja zakończyła się lekkim plusem. W cotygodniowym raporcie o zasiłkach dla bezrobotnych została wykazana wyższa od prognoz liczba złożonych wniosków, co przez pryzmat sygnałów możliwego osłabienia koniunktury gospodarczej jest pożywką dla oczekiwań obniżki stóp procentowych, co w ostatnich dniach było paliwem do wzrostów. Na dziś z rynku amerykańskiego są zaplanowane odczyty o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. 

WIG w układzie dziennym

 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
impact fintech'18: Paulina Skrzypińska, BGŻ BNP Paribas SA   Paweł Szczepanik przedstawia: ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM W STRATEGIACH BEZ STOP LOSS | Analiza techniczna
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: