Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:16:49 -6h
Tokio (Japonia) 15:16:49 +8h
Sydney (Australia) 16:16:49 +9h
Londyn (Anglia) 06:16:49 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Futures

17.06.2019 08:51 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Zamknięcie tygodnia przyniosło niewielkie osłabienie notowań na krajowym rynku. Dla FW20 cały spadek został wykonany w pierwszych godzinach notowań, przed południem kurs się ustabilizował i pozostał w tym przedziale do końca sesji. Na wykresie 60-min momenty przesilenia dobrze odznaczał wskaźnik RSI, dla którego w ostatnich tygodniach bariera 70 pkt. stanowiła istotny poziom oporu.

Uwagę zwraca zachowanie MACD na, którym są budowane rozległe negatywne dywergencje. Najbliższym potencjalnym wsparciem jest ubiegłotygodniowy dołek w pobliżu 2263 pkt. Na diagramie dziennym piątkowa, lekko spadkowa świeca, o krótkim korpusie niewiele wnosi. Ale z poprzedzającą potwierdzają presję oporu w pobliżu 2318 pkt. określonego majowym oknem cenowym oraz zniesieniem 61,8% w wcześniejszej fali spadkowej. 
 
Na rynkach światowych piątkowa sesja przyniosła niewielkie obniżenie głównych indeksów
. Mogła jedynie zastanawiać reakcja rynków na piątkowe dane o amerykańskiej produkcji przemysłowej, które będąc lepszym od prognoz zaskakująco spotkały się z lekko spadkowym zachowaniem kursów. Niewykluczone, że ma to związek z oczekiwaniami względem polityki pieniężnej. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy raport o inflacji bazowej oraz w USA na indeks rynku nieruchomości. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: