Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:31:21 -6h
Tokio (Japonia) 14:31:21 +8h
Sydney (Australia) 15:31:21 +9h
Londyn (Anglia) 05:31:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.06.2019 09:36 poniedziałek
Zamknięcie tygodnia przyniosło niewielkie spadki głównych krajowych indeksów w segmentach dużych i średnich spółek. Jedynie mniejsze podmioty skupione wokół sWIG80 zdołały ogółem odnotować niewielką zwyżkę. Ale też sWIG80 z tle pozostałych indeksów w ostatnich tygodniach przyjął dość neutralną postawę z równa obojętnością traktując zarówno wzrosty, jak i spadki na krajowym rynku. Dla indeksu WIG na wykresie dziennym pojawiła się formacja harami w strefie oporu majowego luki cenowej tj. ok. 59,7 tys. pkt. 
 
W komunikatach bieżących spółek na przód wysuwa się piątkowa uchwała PKNORLEN z decyzją o wypłacie rekordowo wysokiej dywidendy w wysokości 3,5 zł na akcję. Stopa dywidendy względem piątkowego kursu wynosi prawie 4%. Reakcja rynkowa powinna być pozytywna, chociaż decyzja WZA była zgodna z pierwotną rekomendacją zarządu podaną jeszcze w marcu
. CCC zgodziło się na przesuniecie terminu spłaty zobowiązań przez Gino Rossi, które spółka nabyła do końca bieżącego roku (pierwotnie termin przypadał 15 czerwca). Obecnie CCC jest głównym akcjonariuszem spółki więc reakcja rynkowa będzie raczej neutralna. W gronie mniejszych spółek uwagę zwraca piątkowa informacja Pepees o przyjęciu nowej strategii. Główne punkty zakładają wzrost udziałów w rynku zarówno poprzez rozwój organiczny jak i akwizycje, poszerzenie rynków docelowych oraz oferty produktowej. Pośrednim celem będzie tutaj nawiązanie współpracy z partnerem branżowym w obszarze m.in. sektora spożywczego oraz farmaceutycznego, w tym suplementów diety. W odniesieniu do sektora bankowego interesująca może być poranna wypowiedź jednego z członków RPP o zaistnieniu przesłanek do złożenia wniosku o podwyżkę stóp procentowych na jesieni bieżącego roku. Kluczowymi determinantami są oczekiwania względem najbliższych odczytów inflacyjnych. Niewielki wzrost stóp, mimo ryzyka ograniczenia akcji kredytowej, powinien sprzyjać oczekiwaniom wyższych marż odsetkowych, chociaż zmiany w polityce pieniężnej obecnie wydają się mało prawdopodobne.
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty o krajowej inflacji bazowej oraz w USA o nastrojach na rynku nieruchomości. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 

BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Paweł Szczepanik przedstawia: DŁUGOTERMINOWA ANALIZA INDEKSÓW mWIG40 i sWIG80 | Analiza techniczna
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: