Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:54:38 -6h
Tokio (Japonia) 03:54:38 +8h
Sydney (Australia) 04:54:38 +9h
Londyn (Anglia) 18:54:38 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

200

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

25.06.2019 09:04 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Sesja za Atlantykiem zakończyła się nieco pod kreską. Rynki napięcie oczekują piątku kiedy to rozpocznie się szczyt G20 w Japonii a głowy Chin i Stanów będą miały szansę się spotkać i albo zażegnać toczący się konflikt, albo nadal go eskalować w przypadku braku jednomyślności. Prezydent D. Trump po raz kolejny wyraził swoje niezadowolenie skierowane do Fed w związku z brakiem obniżki stóp procentowy w reakcji na osłabienie gospodarki zachowaniem innych narodów w stosunku do USA.

Padały nawet głosy, że prezydent miał zamiar odwołać szefa Fed ze stanowiska, czemu w mediach zaprzeczył. Dzisiaj w kwestii polityki monetarnej swoje wystąpienie będzie miał właśnie szef FOMC J. Powell. Rynek zweryfikuje czy bank centralny uległ presji rządzącego, który już wielokrotnie podkreślał konieczność obniżenia kosztu kredytu i czy kondycja makro już na moment obniżki stóp wskazuje
. Na drugim froncie toczy się wojna z Iranem, na którego USA zamierza nałożyć dodatkowe sankcje i stosować inne ekonomiczne narzędzia, aby powstrzymać stosowaną przez Iran przemoc. Dzisiaj wyniki za IV kw. roku obrotowego 2018/2019 poda FedEx amerykańskie przedsiębiorstwo kurierskie i logistyczne. 
 
Główne indeksy na polskiej giełdzie odnotowały wczoraj solidne zwyżki pomimo znacznie gorszych niż prognozowano wynikach z produkcji budowlano montażowej za maj (9,6% wobec 16% prognozy) i sprzedaży detalicznej (7,3% wobec 8,3% prognozy). Wśród spółek z WIG20 najmocniej rósł Tauron po zdecydowanych działaniach naprawczych zarządu koncernu w odpowiedzi na zaistniałe problemy finansowe, JSW, którego związkowcy walczą o dymisję ministra energii K. Tchórzewskiego i odwołania członków rady nadzorczej, którzy byli przez wspominanego ministra nominowani oraz PGNiG, który obronił ważne wsparcie. 

Po drugiej stronie znalazł się Play zaliczający korektę po mocnych wcześniejszych wzrostach oraz Dino. Na szerokim rynku akcji Wielton potwierdził swoje wcześniejsze obawy o sprzedaż odczytem nowych przyczep i naczep za okres I-V niższym o 1% r/r. Dzisiaj raport finansowy za rok obrotowy 2018/2019 opublikuje Livechat. 
 
Gracze na kontraktach terminowych na DAX i S&P500 podtrzymują negatywne nastroje z wczoraj. Rynek jest w niepewności i pozostanie w takim napięciu do końca tygodnia kiedy to zaczerpnie nowych informacji o relacjach dwóch stron wojny handlowej USA-Chiny. Jak dotąd jedni dyskontują porozumienie, drudzy jego brak. Biorąc pod uwagę sentyment globalny można by stwierdzić, że ciągnieni będziemy raczej w dół. 
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #38   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: