Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:28:41 -6h
Tokio (Japonia) 15:28:41 +8h
Sydney (Australia) 16:28:41 +9h
Londyn (Anglia) 06:28:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.07.2019 09:40 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Wczoraj w centrum uwagi była publikacja „minutek” Fed, która głosiła, że coraz więcej członków komisji opowiada się za luzowaniem polityki monetarnej. Dodatkowo J. Powell prezentował swoje stanowisko przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, na którym wskazał słabość amerykańskiej gospodarki w obliczu wojen handlowych i obaw o światowy przyrost produktu. Dodatkowo zaznaczył, że słaba inflacja może utrzymać się jeszcze przez dłuższy czas a presja inflacyjna pozostaje niska. 

Oba źródła przekonały rynek, że obniżka stóp procentowych nastąpi w lipcu. Indeks S&P500 po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 3000 punktów. Dzisiaj prezes Fed stanie przed Komisją Bankową Senatu USA oraz opublikowany zostanie odczyt CPI za czerwiec. Negocjacje handlowe wznowiły się, wczoraj odbyła się telefoniczna rozmowa przedstawicieli stron
. Rozmowa miała na celu ustalenie stacjonarnego spotkania oraz potwierdzenie konsensusu z Osaki. Huawei ma nadal pozostać na „czarnej liście” instytucji, ale amerykańscy partnerzy handlowi będą mogli uzyskać zgodę rządu na handl z podmiotem jeśli nie będzie to zagrażać bezpieczeństwu narodu. 
 
W Polsce, podobnie jak za Atlantykiem, główne indeksy przyrosły na wartości, ale ze zdecydowanie mniejszym impetem niż rynek bazowy. Najmocniej, wśród największych spółek, wzrastała wycena Play. Z komunikatów grupy wynika, że P4, który jest operatorem Play, zgłosił wniosek o przejęcie 3S do UOKiK. Na drugim końcu znalazł się PZU, którego OFE z Grupy poinformował o nieumyślnym naruszeniu we wtorek limitów inwestycyjnych. Mocny wzrost zanotowała wczoraj Bogdanka, aż +5,6%. 
 
Dzisiaj z rana niemieccy traderzy próbują odreagować wczorajsze wysokie straty, podczas gdy sentyment globalny był pozytywny. Za Oceanem również panuje dobry humor. Dzisiejsza sesja dla warszawskiej giełdy, w aurze globalnej euforii, powinna zakończyć się nad kreską.
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: