Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:42:24 -6h
Tokio (Japonia) 15:42:24 +8h
Sydney (Australia) 16:42:24 +9h
Londyn (Anglia) 06:42:24 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.07.2019 08:45 piątek

Sytuacja rynkowa
 

Wczorajsza sesja okazała się najlepszą w historii dla indeksu DJIA, który przekroczył psychologiczny próg 27 tys. punktów. Pozostałe indeksy również rosły, euforia na amerykańskim rynku wynikała z przekonania rynku o obniżeniu stóp procentowych w lipcu po wypowiedziach prezesa Fed J. Powella, który raportował przed odpowiednimi organami w ostatnich dwóch dniach na temat polityki monetarnej kraju. Wczoraj miał miejsce odczyt inflacji CPI za czerwiec, który zadziałał na korzyść obniżki stóp procentowych, bowiem inflacja spadła z poziomu 1,8% r/r w maju do 1,6% r/r co pokrywało się z oczekiwaniami. 

Na giełdzie rosły wyceny ubezpieczycieli w sektorze zdrowotnym po tym jak rząd wycofał się z propozycji zniesienia rabatów dla producentów leków
. Zgodnie z tym spadały wyceny firm farmaceutycznych. Rosła wycena Boeinga i Delta Air Lines. Drugi podmiot szacuje blisko 9% wzrost przychodów w drugim kwartale. W przyszłym tygodniu rozpocznie się sezon publikacji wyników za II kw. 2019 roku. Analitycy obawiają się rozczarowujących danych wynikających z zaostrzenia relacji pomiędzy stronami konfliktu USA-Chiny, a w szczególności producentów półprzewodników i podmiotów z zasięgiem globalnym. Pierwsze dane opublikują największe banki. Dzisiaj Chińczycy przedstawią dane z handlu zagranicznego za czerwiec.
 
Wczorajsza sesja w Polsce, pomimo spadków na niemieckim indeksie DAX, zakończyła się nad kreską zgodnie z konwencją amerykańską. Wśród największych spółek dominowały wzrosty na spółkach paliwowych w tym Lotosu i PGNiG. W obu spółkach są roszady w kadrze zarządzającej. Z Lotosu odwołanych przez radę nadzorczą zostało dwóch wiceprezesów bez podania przyczyny. W PSG, spółce zależnej PGNiG, ogłoszono konkurs na prezesa oraz czterech członków zarządu. Bank Handlowy zdecydował o odpisie aktualizującym na kwotę 53 mln zł, który będzie miał wpływ na wynik za II kw. 2019 roku. Będzie to oznaczać prawdopodobnie spadkową sesję dla spółki.
 
Kurs indeksu WIG od maja bieżącego roku kształtuje się w kanale mocno wzrostowym. Traderzy na kontraktach terminowych wyceniają sytuację panującą na rynku na pozytywną z rana. U Azjatów podobnie na zielono. Wszystko wskazuje na to, że euforii będzie bieg dalszy. 
 
WIG w układzie dziennym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Piłka nożna to nie jest sport, to religia   iFun4all SA, Michał Mielcarek - Prezes Zarządu, #314 ZE SPÓŁEK
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: