Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:46:40 -6h
Tokio (Japonia) 14:46:40 +8h
Sydney (Australia) 15:46:40 +9h
Londyn (Anglia) 05:46:40 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Futures

15.07.2019 09:23 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Zamknięcie tygodnia na krajowym rynku przebiegało w bardzo spokojnej atmosferze. Piątkowy kurs rozliczeniowy obniżył się o raptem o 4 pkt, natomiast zmienność w trakcie notowań ledwie przekroczyła 10 pkt. Wyraz zniechęcenie do szerszych inwestycji podkreśla również bardzo niski wolumen obrotu, który ostatnim razem na podobnie niskim poziomie był z końcem maja. Na wykresie 60-min główną tezą jest kształtowanie formacji trójkąta. 

Podstawa formacji zmierza w stronę 2280 pkt., górna ograniczenie obniża się w kierunku 2300 pkt. Wcześniejsze (lipcowe) dolne wyłamanie z kanału wzrostowego przypisuje większe prawdopodobieństwo dolnemu wybiciu. RSI pozostaje blisko linii ostatnich dołków, na MACD jest obecny sygnał sprzedaży. Potencjał formacji po wybiciu wynosi ok. 60 pkt. 
 
Na giełdach zagranicznych nastroje pozostają lekko pozytywne, zwłaszcza na rynku amerykańskim
. S&P500 wchodzi na nowe rekordowe poziomy, tym razem większy udział we wzrostach mają spółki „starej ekonomii”. Jako podmioty cechujące się wyższą stopą zadłużenia będą wykazywały większą wrażliwość na oczekiwaną obniżkę stóp procentowych. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie wykazują niewielką zwyżkę implikując lekko wzrostowe otwarcie sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium nie ma bardziej cenotwórczym doniesień. Na krajowym rynku pojawi się raport o czerwcowej inflacji, zgodnie z opublikowanym wcześniej szacunkiem jest oczekiwany wzrost do 2,6% w ujęciu rocznym.
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #40
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: