Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:35:08 -6h
Tokio (Japonia) 15:35:08 +8h
Sydney (Australia) 16:35:08 +9h
Londyn (Anglia) 06:35:08 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

16.07.2019 09:14 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Ameryka zakończyła sesję lekko na plusie wciąż na fali euforii związanej z obniżką stóp procentowych. W nawiązaniu do relacji USA-Chiny, amerykański rząd może w przeciągu dwóch tygodni przyznać licencje firmom na handel z Huawei. Pekin natomiast nie ustępuje jeśli chodzi o sprzedawców broni do Tajwanu. Wśród firm, które mogą zostać objęte sankcjami znajduje się między innymi firma Honeywell, która produkuje silniki do czołgów czy wytwórnia odrzutowców General Dynamics. Rozpoczął się sezon publikacji wyników za II kw.

Na pierwszy ogień poszła Citigroup, która osiągnęła poziom zysku na akcję w wysokości 1,83 USD wobec 1,8 USD oczekiwań. Mimo pobicia konsensusu akcje lekko spadały. Dzisiaj wyniki finansowe opublikują kolejne instytucje finansowe, w tym Goldman Sachs, JP Morgan oraz Wells Fargo
. Analitycy spodziewają się spadku wyników kwartalnych Q2 o 3% wobec analogicznego okresu roku poprzedniego. Mocno spadały notowania sprzedawcy oprogramowania komputerowego Symantec, który jednak nie przejmie Broadcom. Wycena Boeing zniżkowała po zawieszeniu przez American Airlines lotów z wykorzystaniem modelu 737 Max. Dzisiaj opublikowane zostaną dane nt. produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej za czerwiec w Stanach a swoje wystąpienie będzie miał prezes Fed J. Powell.

Zobacz także: Złoto zyskuje na gołębich wypowiedziach FEDu
 
Polskie spółki, za wyjątkiem tych małych, zanotowały wzrosty podtrzymane zachodnimi nastrojami. Wśród największych spółek najmocniej rosła wycena Cyfrowego Polsatu, który planuje wypuszczenie telewizji internetowej OTT. Największe spadki odnotował natomiast Tauron, którego górnicy pracujący w kopali Janina nie stawili się na zmianie. Pracownicy oczekują podwyżek i boją się o swoją przyszłość w związku ze stratami jakie generuje kopalnia. Jak oświadczają, nie jest to jak na razie strajk. Dodatkowym negatywnym ogniwem zarówno dla Tauronu jak i Enei są rekordowe ceny uprawnień do emisji CO2 w lipcu. Bogdanka szacuje skonsolidowany zysk netto na poziomie 187,7 mln zł oraz poziom EBITDA 421,8 mln zł w I półroczu 2019 roku. W analogicznym okresie roku ubiegłego osiągnęła kolejno 66,4 mln zł oraz 278,6 mln zł. Jest to ewidentnie mocno pozytywny impuls dla akcji spółki, jednak należy do oczekiwań podchodzić z ostrożnością, bowiem w I kw. podmiot podał również zaskakująco dobre wyniki co nie przełożyło się na wzrost kursu. 
 
Nastroje globalne wśród traderów w Niemczech i Stanach są lekko pozytywne, Chiny na czerwono. Narracja na dzisiejszą sesję nie jest jednoznaczna. 
 
WIG w układzie dziennymBM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: II. 2019
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: