Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:44:14 -6h
Tokio (Japonia) 15:44:14 +8h
Sydney (Australia) 16:44:14 +9h
Londyn (Anglia) 06:44:14 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

BM Alior Bank - Raport Futures

16.07.2019 09:51 wtorek
Sytuacja rynkowa
 
Początek tygodnia na krajowym rynku minął dość spokojnie. Kurs FW20 od kilkunastu sesji pozostaje w fazie konsolidacji, co jednocześnie potwierdza niska zmienność w trakcie sesji jak i niewysoki wolumen. Sytuację najlepiej opisuje wykres 60-min, gdzie od początku lipca przebieg notowań przybrał postać trójkąta. Dolna linia formacji podchodzi do 2280 pkt, górne ograniczenie opada w kierunku 2300 pkt. 

Wysokość formacji, jako miernik zasięgu ruchu po wybiciu, wynosi ok. 60 pkt. Zgodnie z charakterem formacji dopiero kierunek wybicia określi, w którą stronę będzie realizowany jej potencjał. RSI pozostaje w strefie neutralnej, MACD lekko powyżej linii sygnalnej. Niskie wartości ADX potwierdzają obecność trendu bocznego. 
 
Wczorajsza sesja na giełdach zagranicznych przyniosła niewielką zwyżkę, nowe rekordy pojawiły się na głównych indeksach rynków amerykańskich
. Impet ruchu jednak przygasa. W tej chwili trwa okres publikacji kwartalnych wyników finansowych w US, prognozy nie są zbyt dobre i zakładają spadek zysków w ujęciu rocznym.

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures

Natomiast sentyment rynkowy jest wciąż budowany na oczekiwaniach łagodzenia polityki pieniężnej przez FED. Do tej retoryki aktywnie dołącza prezes EBC. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z US o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, ponadto będą miały miejsce wystąpienia szefów FED. W Niemczech zostanie opublikowany wskaźnik nastrojów ZEW, w Polsce dane o inflacji bazowej. 

 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: