Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:51:32 -6h
Tokio (Japonia) 07:51:32 +8h
Sydney (Australia) 08:51:32 +9h
Londyn (Anglia) 22:51:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

17.07.2019 09:00 środa

Sytuacja rynkowa


W Ameryce niewielkie spadki na wtorkowej sesji. Swoje wyniki finansowe opublikował między innymi JP Morgan, który wykazał skorygowany zysk na akcje w wysokości 2,59 USD wobec 2,5 USD oczekiwań. Akcje wzrastały o ponad 1%, podobnie jak u Goldman Sachs o prawie 2%, który również pozytywnie zaskoczył inwestorów. Przeciwnie zachowały się akcje Wells Fargo, który co prawda opublikował EPS przebijający konsensus, ale wynik na odsetkach wypadł gorzej. Wycena papierów spadła o 3%. 

Dzisiaj sprawozdania finansowe opublikują takie instytucje jak Bank of America, BNY Mellon, eBay czy Netflix. W nawiązaniu do relacji USA-Chiny, przedstawicielstwo ze Stanów zapowiada odwiedziny w Pekinie, jeśli rozmowy telefoniczne przeprowadzone w tym tygodniu przebiegną produktywnie. Dodatkowo negocjatorzy mają spotkać się z przedstawicielami Demokratów, aby znaleźć poparcie dla umowy USA-Meksyk-Kanada
. Z danych makro, sprzedaż detaliczna w czerwcu na poziomie 0,4% m/m (oczekiwano 0,1%), a produkcja przemysłowa 0% m/m (oczekiwano 0,1%).

Zobacz także: S&P500 znajduje się w przedsionku większej zmienności 2880 – 3032 pkt.
 
W Europie oczy inwestorów, podobnie jak w Stanach, są skupione na wynikach finansowych. Między innymi ekskluzywny sklep Burberry zaskoczył wynikami ze sprzedaży a akcje wzrosły o ponad 14%. Indeks nastrojów gospodarczych ZEW w Niemczech po raz kolejny spadł w czerwcu do poziomu -24,5. 
 
Główne indeksy, za wyjątkiem małych spółek, które zanotowały mocną korektę sesję wcześniej, zniżkowały. Wśród najbardziej spadkowych papierów w indeksie WIG20 znalazł się Tauron, którego dołują maksima cen na uprawnieniach do emisji CO2 oraz problemy wewnętrzne z pracownikami. Po drugiej stronie znalazł się Play a z ostatnio klarowanego dołka wybił się PZU. Wśród pozostałych spółek negatywnie wypadł Wielton, który znajduje się na minimum swojej wartości od lipca 2016 roku. 
 
W dniu wczorajszym miało miejsce wybicie dołem ze wzrostowego kanału klarowanego od maja bieżącego roku w układzie dziennym WIG. Nastroje z rana nie są jednoznaczne. Warszawska sesja może odbyć się pod każdym znakiem, chociaż sądząc po wczorajszym lekkim przereagowaniu bardziej prawdopodobnym wydaje się być odbicie.
 
WIG w układzie dziennym
 
 
BM Alior Bank 
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: