Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:41:52 -6h
Tokio (Japonia) 07:41:52 +8h
Sydney (Australia) 08:41:52 +9h
Londyn (Anglia) 22:41:52 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

18.07.2019 09:42 czwartek

Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja zakończyła euforię spowodowaną wizją obniżki stóp procentowych a główne indeksy zanotowały korektę. Inwestorzy obawiają się wyników finansowych za drugą ćwiartkę roku. Spadła wycena Amazona po wszczęciu postępowania antymonopolowego przez Komisję Europejską. Akcje Bank of America drożały po lepszych niż oczekiwano wynikach, ale prezes ostrzegł, że potencjalnie niższe stopy będą miały wpływ na obniżenie zysku z odsetek.

Spadały notowania firmy transportowej CSX po słabych danych w sprawozdaniu finansowym. Firma ostrzega, że przychody za cały rok będą obniżone. Dzisiaj wyniki opublikuje Honeywell, Microsoft, Philip Morris i UnitedHealth. Kolejne wypowiedzi prezesa Fed J. Powella potwierdzają przekonanie rynku o obniżce stóp procentowych w lipcu. Bank przekonuje, że stale bacznie monitoruje zachodzącą sytuację gospodarczą i będzie stał na straży wzrostu gospodarczego
. W kwestii relacji chińsko-amerykańskich D. Trump oświadczył, że wciąż może nałożyć cła na Chiny na pozostała wartość handlu a Pekin powinien wywiązać się ze swoich obietnic tyczących się zakupu produktów rolnych.
 
Europa również na czerwono. Wyniki Ericssona mocno rozczarowały inwestorów a kurs obniżył się o prawie 12%. Szwedzki Swedbank zniżkował o 7% po planach obniżki dywidendy w obawie o karę za akcje z praniem brudnych pieniędzy. Inflacja HICP w strefie euro za czerwiec wyniosła 1,3% r/r (oczekiwano 1,2%).
 
Polska giełda nie odstawała od reszty, główne indeksy zanotowały wysokie spadki. Kolejną sesję z rzędu spadały spółki energetyczne, w tym Tauron i Enea. Mocno oddziałuje na nie informacja o historycznie najwyższych cenach certyfikatów emisji CO2. Tauron poinformował, że budowa bloku w Jaworznie jest w finalnej fazie a zaawansowanie inwestycji szacuje na 93%. Korektę, po dobrych kilku wcześniejszych sesjach, zanotował Play. Po sesji PGNiG podała do wiadomości, że szacowana sprzedaż gazu ziemnego w II kw. wyniosła 6,05 mld m sześciennych wobec 5,44 mld m sześciennych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Powinno to wspomóc notowania spółki na dzisiejszej sesji po mocnej korekcie z wczoraj. Z danych makro, dzisiaj opublikowana zostanie produkcja przemysłowa za czerwiec (prognoza 2% r/r).
 
Nastroje globalne z rana są mocne negatywne. Trudno będzie naszej giełdzie dzisiaj „pobić rynek”.

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Biznes według Enter Air   PODSUMOWANIE ROKU 2018 (DEWELOPERZY): Mateusz Mucha, DM Navigator
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: