Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 03:39:02 -6h
Tokio (Japonia) 17:39:02 +8h
Sydney (Australia) 18:39:02 +9h
Londyn (Anglia) 08:39:02 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

19.07.2019 08:26 piątek

Sytuacja rynkowa
 

Czwartkowa sesja przyniosła całkiem przyzwoitą zwyżkę na krajowym rynku. O ile początek notowań nic nadzwyczajnego nie zdradzał  i do wczesnego popołudnia kurs był raczej w fazie konsolidacji, o tyle już wczesnym popołudniem zaczął aktywować się mocniejszy popyt. Ostatecznie notowania wyniosły kurs ponad środowe otwarcie. Na wykresie dziennym skutkowało to wysoką formacją objęcia hossy, która zważywszy na wzrost wolumenu ma szansę podciągnąć kurs na wyższe poziomy. 

Natomiast na wykresie 60-min została załamana teza formacji trójkąta. Jak pokazała wczorajsza sesja, środowe dolne wyłamanie z formacji było fałszywym sygnałem. Co więcej, kurs ma szansę wybić się ponad wcześniejsze górne ograniczenie formacji. Jeżeli jednak to nie nastąpi to niewykluczone, że na podstawie ostatnich dołków bardziej zasadne będzie przekształcenie wcześniejszego trójkąta w lekko opadający kanał. 
 
Początek sesji zapowiada się jednak na kontynuację zwyżki, a przynajmniej taki kierunek implikowałaby zmiana kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia
. Wieczorna wypowiedź jednego z regionalnych szefów FED ponownie pobudziła szersze oczekiwania wejścia w cykl obniżek stóp procentowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowym raport o czerwcowej sprzedaży detalicznej. W godzinach wieczornych zaplanowane jest wystąpienie kolejnego reprezentanta FED. Na poziomie spółek zwracamy uwagę na poranne sprawozdanie finansowe PKNORLEN, gdzie zaraportowany zysk netto jest 30% wyższy od prognoz. Dodatkowo spółka widzi wyższe marże rafineryjne w bieżącym III kw w porównaniu do II kw. 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
BILANS, czyli podsumowanie miesiąca na rynku funduszy inwestycyjnych: I. 2019   #GAMINGnaGIEŁDZIE, 29.11.2018, Warszawa
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: