Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:40:48 -6h
Tokio (Japonia) 14:40:48 +8h
Sydney (Australia) 15:40:48 +9h
Londyn (Anglia) 05:40:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

149

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

22.07.2019 09:02 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Koniec tygodnia za Atlantykiem, pomimo pozytywnego początku dnia na kontraktach terminowych, zakończył się na czerwono. Spadła wycena American Express o prawie 3% chociaż zysk na akcję niewiele przekroczył oczekiwania. Akcje BlackRock potaniały o 0,4% po informacji o poziomie EPS, który zawiódł inwestorów. Notowania Boeinga poszły do góry o 4,5%. Nie pogorszyła nastrojów nawet wiadomość o kosztach w wysokości 4,9 mld USD, które ma ponieść linia lotnicza w II kw. ze względu na uziemienie modelu 737 Max. 

Wzrastała wycena Microsoftu po dobrych wynikach, chociaż pod koniec sesji entuzjazm opadł. Jeśli chodzi o wciąż w tle trwające negocjacje stron wojny handlowej USA-Chiny to w czwartek odbyła się kolejna rozmowa telefoniczna a przedstawicielstwo Stanów zapowiedziało, że w niedalekiej przyszłości odbędzie się spotkanie personalne
. Na drugim froncie trwa wojna z Iranem. W czwartek prezydent D. Trump oświadczył, że amerykański okręt zestrzelił irańskiego drona zwiadowczego. Ponadto konflikt w Zatoce Perskiej jest nie tylko między Iranem a USA, ale ucierpiał na nim także brytyjski tankowiec, który został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną.
 
Polskie indeksy podtrzymały pozytywne nastroje globalne z piątkowego poranka aż do końca sesji. Szczególnie pozytywnie wyróżnił się sektor WIG-Paliwa a przede wszystkim PKN Orlen oraz Lotos. Wartość PKN Orlen poszła do góry o 6,3% po mocno pozytywnie zaskakujących danych za II kw. 2019 roku. Zysk netto wyniósł 1 602 mln zł wobec 1 228 mln zł konsensusu. 

Zobacz także: PKN Orlen miał 1602 mln zł zysku netto, 2086 mln zł zysku EBIT w II kw. 2019 r.


Dodatkowo Komisja Europejska do końca roku ma wydać decyzję co do połączenia dwóch koncernów. JSW zanotowała spadek produkcji węgla w II kw. 2019 roku o 7% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tauron podpisał porozumienie z organizacjami związkowymi w ramach którego ma wypłacić po około 1000 zł brutto. Z jednej strony decyzja ta jest kosztotwórcza, z drugiej jednak łagodzi relacje między stronami i wznawia pracę w kopalni Janina. MEC Piła, spółka z grupy Enea, chce wybudować nowe kogeneracyjne źródło ciepła współpracujące z instalacją OZE przy kotłowni rejonowej KR-Zachód w Pile. Całkowita wartość projektu to 48 mln zł brutto.
 
Sentyment globalny z rana nie jest jednoznaczny. Zachodni sąsiedzi dyskontują korektę po wzrostach z piątku, Amerykanie natomiast chcą odrobić piątkowe spadki. Po solidnych zwrotach z końca tygodnia wydawać by się mogło, że nasza giełda podzieli losy tej pierwszej. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Piłka nożna to nie jest sport, to religia   Makroekonomia Okiem ANALITYKA #38, Wojciech Bartosik (25.01.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: