Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:30:04 -6h
Tokio (Japonia) 14:30:04 +8h
Sydney (Australia) 15:30:04 +9h
Londyn (Anglia) 05:30:04 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

22.07.2019 09:41 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Optymizm zainicjowany czwartkową zwyżką został podtrzymany do zamknięcia tygodnia. Kurs FW20 po wyraźnie wyższym otwarciu napędzanym wzrostowym zachowaniem futures na główne indeksy zagraniczne, w kolejnych godzinach sesji poddawał się dalszej przewadze popytu. Na wykresie dziennym dała o sobie znać wcześniejsza formacja objęcia hossy. Uwagę zwraca utrzymujący się wyższy wolumen, zwłaszcza w porównaniu z początkiem ubiegłego tygodnia. 

Na wykresie 60-min kurs wyłamał się ponad spadkową linię oporu (wcześniejsze ramię trójkąta). Obecnie „na celowniku” jest lokalny szczyt z początku lipca w obszarze 2332 pkt. Presję oporu podkreślają negatywne dywergencje na RSI oraz linii DMI+, co może skutkować obsunięciem kursu z dzisiejszym dniem. Słabszy początek sesji może tez implikować zachowanie rynków zagranicznych, gdzie od piątkowego popołudnia, zwłaszcza na giełdach amerykańskich, zniżkują kontrakty terminowe na główne indeksy. 
 
Nastroje w USA wciąż podlegają spekulacjom dotyczącym przeszłej polityki pieniężnej
. Już niemal pewne jest w opinii rynku, że pierwsza obniżka nastąpi z końcem lipca, natomiast przedmiotem „rynkowych zakładów” jest szacowanie ewentualnie kolejnych obniżek. W dzisiejszym kalendarium makro nie ma istotniejszych wydarzeń. Na rynku amerykańskim trwa w pełni sezon publikacji kwartalnych wyników finansowych. Dla już opublikowanych w kompozycji S&P500 roczna dynamika jest dość słaba i wykazuje ledwie 2% wzrost licząc r/r.
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 8, Piotr Babieno, Bloober Team SA   Inwestorzy.TV z wizytą w magazynach Nextbike Polska SA
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: