Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:38:19 -6h
Tokio (Japonia) 15:38:19 +8h
Sydney (Australia) 16:38:19 +9h
Londyn (Anglia) 06:38:19 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

23.07.2019 09:15 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Sesja w Ameryce zakończyła się lekkimi wzrostami. Uwaga inwestorów skupiona jest na publikowanych wynikach spółek. Jak dotąd 15% podmiotów wchodzących w skład indeksu S&P500 podało dane, z czego 79% przebiła oczekiwania. Przed sesją wyniki opublikował Halliburton, który jest drugim największym przedsiębiorcą na świecie zajmującym się obsługa pól naftowych. Zysk na akcję przebił oczekiwania, ale przychody już nie. Dzisiaj do wiadomości zostaną podane sprawozdania finansowe Coca-Coli, Logitech, United Technologies i Visa. Rynek przestał wierzyć w obniżkę stóp procentowych o 50 pb, wciąż natomiast utrzymuje przekonanie o obniżce na poziomie 25 pb. 

Decyzja w tej kwestii zapadnie w przyszłym tygodniu i zostanie podana do wiadomości po posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 30-31 lipca
. Prezydent D. Trump w dniu wczorajszym na Twitterze potępiał obecne poziomy kosztu kredytu w USA i przekonywał, że obniżenie poziomu jest konieczne. W bieżącym tygodniu w czwartek decyzję co do stóp procentowych podejmie EBC. Rynek oczekuje braku zmian, ale analitycy przewidują, że retoryka prezesa będzie bardziej gołębia. 
 
Sesja w Polsce nie zakończyła się jednoznacznie, duże spółki straciły na wartości, pozostałe zaliczyły lekkie wzrosty. W WIG20 najlepszą sesję przebył Santander w oczekiwaniu na dobre wyniki finansowe. Okazuje się jednak, że zysk netto w II kw. spółki wyniósł 607,2 mln zł a konsensus ukształtował się na poziomie 696 mln zł, rok wcześniej w analogicznym okresie było to 651,3 mln zł. Może to oznaczać korektę na bieżącej sesji dla papieru. W czasie wczorajszej sesji KGHM podał do wiadomości, że sprzedaż miedzi w czerwcu 2019 roku wzrosła o 6% r/r. Spółki obrotu, w tym Tauron i Enea, obawiają się, że rekompensaty za zamrożenie w tym roku cen energii nie pokryją całości poniesionych przez nie kosztów. Będzie to prawdopodobnie impuls do dalszych spadków w ledwo co ożywionym sektorze. 
 
Rynek niemiecki z rana jest pozytywnie pobudzony, Ameryka lekko nad kreską. W układzie dziennym WIG nastąpiła dwusesyjna „chwila zwątpienia” a kurs z powrotem wybił się ponad linię wcześniej kształtowanego trendu. Linia MACD przymierza się do przebicia linii sygnału od dołu, co skłania do zakupów. WIG20 jednak teoretycznie zamierza odtworzyć się znacznie poniżej kreski. 
 
WIG w układzie dziennym
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Biznes według Enter Air   Czy awans Polski w FTSE Russel na pewno niekorzystnie wpłynie na rynek akcji
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: