Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:14:42 -6h
Tokio (Japonia) 14:14:42 +8h
Sydney (Australia) 15:14:42 +9h
Londyn (Anglia) 05:14:42 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

209

BM Alior Bank - Raport Futures

23.07.2019 09:32 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Początek tygodnia był dla krajowego rynku dość neutralny. Zamknięcie sesji wypadło na poziomie jej otwarcia, i niemal na tym samym poziomie (różnica 1 pkt.) co kurs odniesienia. W trakcie sesji zmienność także była niska, różnica pomiędzy cena maksymalną i minimalną nie przekroczyła 20 pkt. 

Na wykresie 60-min presję oporu stanowi lokalny szczyt z początku lipca w obszarze 2332 pkt. Uwagę zwracają negatywne dywergencje towarzyszące ostatnim wierzchołkom. Wraz z bliskością strefy oporu mogą się stać zapowiedzią spadkowej korekty. Na MACD pojawił się wstępny sygnał sprzedaży, również zejście linii DMI+ poniżej ADX jest identyfikowane jako ryzyko osłabienia siły dotychczasowej tendencji. Na wykresie dziennym wczorajsza świeca doji jedynie oddaje stan osiągniecia lokalnej równowagi.
 
Na głównych rynkach rozwiniętych wczorajsza sesja przyniosła niewielką zwyżkę czołowych indeksów
. W USA większy optymizm dotyczył spółek technologicznych. Z początkiem dnia są utrzymane dodatnie zmiany kontraktów terminowych na DAX i SP500 względem wczorajszego popołudnia, co implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o produkcji budowlanej oraz dot. stopy bezrobocia. W USA pojawi się odczyt o rynku nieruchomości. Na poziomie spółek zwracamy uwagę na poranny raport Santander Bank Polska za I półrocze. Wyodrębniony za II kw zysk netto jest poniżej konsensusu oraz wyniku ubiegłorocznego. 

Zobacz także: BM Alior Bank - Raport Futures
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym


 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK   Omnichannel przyszłością rynku finansowego
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: