Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:41:07 -6h
Tokio (Japonia) 14:41:07 +8h
Sydney (Australia) 15:41:07 +9h
Londyn (Anglia) 05:41:07 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

25.07.2019 08:22 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Na krajowym rynku wczorajsza sesja była dość neutralna. Od początku tygodnia zdaje się dawać we znaki sezon wakacyjny. Kurs FW20 cechuje dość niska zmienność, zarówno w zakresie dziennym stóp zwrotu jak i w trakcie trwania sesji. Dopełnieniem „sezonu ogórkowego” są niskie obroty. Na wykresie 60-min kurs pozostaje w trendzie bocznym. Z góry opór wyraźnie podkreśla lokalny szczyt z początku lipca w pobliżu 2332 pkt. 

Wsparcie zabezpiecza ostatnia luka cenowa w przedziale 2294 – 2302 pkt. MACD po wcześniejszym wskazaniu spadkowym w tej chwili, będąc ponad poziomem równowagi, nawraca w stronę linii sygnalnej. Z kolei na RSI wcześniejsze negatywne dywergencje przełożyły się na dość płytki spadek kursu cenowego, natomiast sam wskaźnik zszedł do bezpiecznej strefy neutralnej
. Na wykresie dziennym skupisko ostatnich „szpulek” podkreśla osiągnięcie lokalnego stanu równowagi. 

 
Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja nie była jednoznaczna. Rynki zachodnioeuropejskie były pod większym wpływem słabszych odczytów szacunkowych wskaźników PMI. W godzinach popołudniowo wieczornych przypływ lepszego sentymentu zainicjowały rynki amerykańskie. Dużym powodzeniem cieszyli się producenci półprzewodników oraz spółki telekomunikacyjne. Sporo spółek ogółem dla indeksu S&P500 zaraportowało wyniki lekko wyższe od prognoz. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na kończące się posiedzenie ECB, co prawda nie są oczekiwane zmiany na poziome stóp procentowych, ale mogą zostać zasygnalizowane zmiany w przyszłej polityce pieniężnej. Ponadto pojawią się odczyty wskaźnika nastrojów Ifo dla Niemiec oraz o nowych zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA. 
 
FW20 w układzie dziennym


 
 
FW20 w układzie 60-minutowym
 
 
BM Alior Bank
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 9: Konrad Okła (18.01.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #110 PYTANIA DO LONGTERMA (25.01.2019)
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: