Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:04:39 -6h
Tokio (Japonia) 12:04:39 +8h
Sydney (Australia) 13:04:39 +9h
Londyn (Anglia) 03:04:39 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

161

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

25.07.2019 09:25 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Sesja w Stanach rozpoczęła się od spadków w obawie o wyniki spółek, ale ostatecznie zakończyła się na plusie. Facebook podał lepsze niż oczekiwano dane co pobudzało do wzrostu akcje, z drugiej jednak strony w dół ciągnęła decyzja o nałożeniu kary w wysokości 5 mld USD za niedopełnianie ochrony danych osobowych. Caterpillar notował korektę na poziomie 7%, pomimo tego, że odnotowane przychody wypadły bardzo blisko oczekiwań. 

Akcje Boeinga spadały, zgodnie z poziomem EPS -5,82 USD, kiedy spodziewano się 1,98 USD w II kw. 2019 roku. Firma kurierska UPS urosła na wartości o 7,5% po przebiciu konsensusu co do zysku na akcję. Deutsche Bank tracił na wartości po publikacji straty netto na poziomie 3,15 mld euro wobec 1,7 mld euro oczekiwań. Dzisiaj wyniki opublikują między innymi takie spółki jak 3M, Google, Amazon, Danone, Intel, Nokia i Starbucks. 
 
Wczoraj opublikowane zostały odczyty PMI dla przemysłu za lipiec w Niemczech (43,1), strefie euro (46,4) i USA (50)
. Pomimo bardzo sceptycznego podejścia niemieckich przedsiębiorców do kondycji gospodarki, indeks DAX notował i wciąż notuje w systemie pozasesyjnym silne wzrosty. Dzisiaj o sytuacji panującej u naszych zachodnich sąsiadów powie nam odczyt indeksu Ifo (prognoza 97). Można odbierać taki bieg sprawy (radość z negatywnych danych makro) jako przekonanie o stymulacji gospodarki przez państwo w odpowiedzi na niepokojącą kondycję. Dodatkowo dzisiaj podana zostanie stopa procentowa przez EBC i odbędzie się konferencja prasowa z M. Draghi. Rynek oczekuje pozostawienia stóp na niezmienionym poziomie, ale retoryka ma stanowić o obniżce stóp nawet na następnym posiedzeniu.

 
Polska giełda, podobnie jak amerykańska, nie mogła się zdecydować co do kierunku notowań. Ostatecznie część głównych indeksów znalazła się nad, część pod kreską. Najmocniej rosły akcje Play, najbardziej spadała wycena Taurona. Wczoraj po sesji wyniki opublikował Orange, które były lepsze niż przed rokiem i lepsze od oczekiwań. Taka informacja może wznowić wzrosty na telekomach, w szczególności na Play, który podobnie jak Orange podniósł opłaty. PKO BP został w 2018 roku największym płatnikiem podatku CIT w kraju (1,3 mld zł). Obligatariusze Arctic Paper nie skorzystają z prawa do żądania wcześniejszego wykupu długu. Akcje spółki przyrosły na wczorajszej sesji o prawie 2%.  
 
WIG w układzie dziennym
  


 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 

Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.
 

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: