Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:29:24 -6h
Tokio (Japonia) 22:29:24 +8h
Sydney (Australia) 23:29:24 +9h
Londyn (Anglia) 13:29:24 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Ranking banków - gdzie założyć konto bankowe?

19.08.2019 09:56 poniedziałek

Świat bankowości oferuje nam dzisiaj niezliczone oferty kont, lokat lub kredytów. Aby się w nim odnaleźć i wybrać najlepszy produkt dla siebie, konieczny będzie ranking banków. Przygodę z bankiem najczęściej zaczyna się od konta osobistego. 

Aby choć trochę odnaleźć się w gąszczu elektronicznych finansów, warto wybrać odpowiednie dla siebie konto osobiste. Konto takie, oprócz tego że powinno być dla nas jak najtańsze w prowadzeniu, musi także spełniać nasze indywidualne preferencje. Z tego względu, warto wspomóc się w wyborze poniższym rankingiem kont osobistych, który w krótki i rzeczowy sposób przedstawi zalety kilku najatrakcyjniejszych kont indywidualnych w Polsce.

Źródło inspiracji stanowił: ranking banków na wktorymbanku.pl

Miejsce 3 - Konto Jakie Chce - Bank Santander

W ofercie wyżej wspomnianego banku mamy do czynienia z kontem, które tak jak wszystkie w tymże rankingu, posiadają zerową opłatę za przelewy i samo prowadzenie konta. Dodatkowe zobowiązanie może zostać naliczone tylko w przypadku, gdy nie dokonamy w jednym miesiącu co najmniej 5 transakcji kartą. Wtedy opłata wyniesie 5 złotych lub 3 złotych za posiadanie karty debetowej. Co do korzystania z bankomatów Santander wprowadza ograniczenie wiekowe - osoby w wieku 18-25 lat mogą korzystać bezpłatnie ze wszystkich bankomatów w Polsce. Natomiast ci, którzy skończyli już 26 lat, bez opłat mogą wypłacać jedynie w bankomatach Santanderu. Dodatkowo, przy założeniu konta osobistego, dostajemy 680 złotych premii oraz 2,7% na koncie oszczędnościowym.

Miejsce 2 - Konto 360 - Bank Millenium

Millenium oferuje nam w swoim koncie osobistym darmowe prowadzenie rachunku, jak i korzystanie z karty płatniczej, jednak pod warunkiem wpływu co najmniej 1000 złotych na nasze konto oraz minimum jednej transakcji kartą (wszystko w ciągu jednego miesiąca). Jeśli nie spełnimy tych dwóch warunków, zostanie na nas nałożona opłata w wysokości 7 złotych. Nie będziemy również mieli możliwości bezpłatnego korzystania z wszystkich bankomatów w Polsce. Zakładając konto osobiste w Banku Millenium na start otrzymamy 300 złotych premii oraz podobnie jak w Santanderze - 2,7% na koncie oszczędnościowym.

Miejsce 1 - Konto Direct - Bank ING

Szczyt rankingu kont osobistych zajmuje oferta Banku ING, która tak jak poprzedniczki oferuje konto z darmowymi przelewami i zerową opłatą za prowadzenie rachunku. Za konto osobiste w ING praktycznie ani grosza nie zapłacą osoby w wieku 13-18 lat - dla nich nie przewidziano opłat za prowadzenie karty i tym podobnych. Za posiadanie karty debetowej zapłacą dopiero osoby w przedziale 18-26 lat - tylko pod warunkiem że nie dokonają transakcji za minimum 300 lub 200 złotych w ciągu miesiąca.Ponadto, każdy właściciel Konto Direct, aby korzystać z darmowych bankomatów musi wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą w przeciągu 30 dni. Oferta promocyjna ING wygląda podobnie jak poprzedniczek - za otwarcie rachunku dostajemy 140 złotych premii oraz 2,5 % na koncie oszczędnościowym.

Podsumowując, w rankingu kont osobistych wygrywa Bank ING, jednakże w pozostałych dwóch ofertach również możemy znaleźć bardzo praktyczne zalety. Wybór jest subiektywny i dostosowany do naszych potrzeb, dlatego musimy wybrać najbardziej odpowiadającą nam opcję. W czym, miejmy nadzieję, pomoże nieco powyższy ranking bankówInne artykuły z tego działu: Inne artykuły: