Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:31:40 -6h
Tokio (Japonia) 01:31:40 +8h
Sydney (Australia) 02:31:40 +9h
Londyn (Anglia) 16:31:40 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Próba stabilizacji PLN

21.08.2019 08:16 środa

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi próbę stabilizacji PLN blisko niedawnych 2-letnich minimów. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3594 PLN za euro, 3,9306 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0135 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7762 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,869% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin obrotu na rynku FX przyniosło wzrost niepewności związany z sytuacją we Włoszech. Scenariusz rezygnacji G. Conte był jednak oczekiwany przez inwestorów, co można wnioskować po ostatniej relatywnej słabości włoskiego długu. Kluczowym wydarzeniem tygodnia wydaje się być jutrzejszy Jackson Hole. W połączeniu z dzisiejszymi minutes FED tworzy się nam układ oczekiwania na dalsze sygnały dot. stymulacji i luzowania ze strony FED i od tego komunikatu zależeć będzie dalsza sytuacja na rynku FX. W kraju otrzymaliśmy dane z rynku pracy za lipiec, gdzie dynamika zatrudnienia wyniosła 2,7% r/r , a wynagrodzeń 7,4% r/r

. Nieco wyższe wskazanie z zakresu przeciętnego wynagrodzenia tłumaczone jest odreagowaniem po słabszym czerwcu oraz efektami kalendarzowymi. PLN nie reaguje jednak istotne na wydarzenia lokalne, skupiając się na globalnych zależnościach risk off/on.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. produkcji przemysłowej za lipiec, gdzie rynek spodziewa się odczytu 6,6% r/r. Kluczową publikacją dnia są jednak wieczorne minutes FED.

Z rynkowego punktu widzenia kurs PLN stabilizuje się po okresie podwyższonej zmienności. W dalszym ciągu możliwe jest wygenerowanie ruchu korekcyjnego na parach, tym bardziej iż koszyk USD cofnął się z okolic 3-tygodniowych szczytów.


Konrad Ryczko
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: