Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:56:05 -6h
Tokio (Japonia) 07:56:05 +8h
Sydney (Australia) 08:56:05 +9h
Londyn (Anglia) 22:56:05 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

EURUSD na drodze do 1,1060?

27.08.2019 14:40 wtorek

Kurs tej pary jeszcze wczoraj nieznacznie naruszył ważną barierę 1,11. Kolejne godziny handlu nie przyniosły jednak kontynuacji ruchu – publikowane dzisiaj dane z Niemiec dotyczące ostatecznego odczytu dynamiki PKB za II kwartał nie stały się katalizatorem do osłabienia euro, gdyż były w punkt z rynkowymi szacunkami.

Niemniej negatywny wpływ na notowania wspólnej waluty mogą mieć wieści z Włoch, gdzie widać trudności ze sformowaniem nowego rządu Ruchu 5 Gwiazd i Partii Demokratycznej. Strony mają czas do jutrzejszego wieczora, inaczej prezydent Mattarella rozpisze przedterminowe wybory na koniec października. Kolejna runda rozmów pomiędzy stronami zaczęła się po godz. 11. Kością niezgody jest osoba byłego premiera Giuseppe Conte’go, którego Ruch nadal chętnie widziałby na stanowisku szefa rządu, podczas gdy Partia Demokratyczna liczy na nowe, wizerunkowe rozdanie (co zbytnio nie dziwi, biorąc pod uwagę, że rozumie się na czym polega realna polityka)

. Z drugiej strony w przypadku przedterminowych wyborów to obie partie (Ruch i PD) stracą na rzecz Ligi Północnej, ale bardziej Ruch, gdyż notowania PD znajdują się od jesieni na nieznacznej ścieżce wzrostu i jest to obecnie drugie ugrupowanie w sondażach. Tym samym nie należy przykładać nadmiernych obaw o Włochy do kursu euro (przynajmniej na razie).

Technicznie – brak powrotu notowań EURUSD ponad strefę 1,1110-20 będzie skutkował osuwaniem się kursu w stronę mocnego wsparcia przy 1,1060, ale i też znaczenie mogą mieć okolice 1,1080.
Wykres dzienny EURUSD

 


Sporządził:
Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: