Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:51:47 -6h
Tokio (Japonia) 06:51:47 +8h
Sydney (Australia) 07:51:47 +9h
Londyn (Anglia) 21:51:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

439

Jak inwestować w bitcoiny?

28.10.2019 15:00 poniedziałek

Dlaczego Bitcoin nabiera rozpędu? 

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że dziś to internet wyznacza standardy naszego życia. Nikogo zatem nie zaskoczy, że Bitcoin jako pewna, międzynarodowa i w pełni cyfrowa waluta, zyskał zainteresowanie inwestorów. 

Bitcoin nie jest dla wybranych i każdemu daje możliwość zarobku. Otworzy i dla ciebie, dostęp do kapitału wyższej klasy. Inwestycje mogą cię z początku lekko przerażać, ale przy odrobinie wysiłku z czasem załapiesz, jak działa Bitcoin. 

Ważne: Bitcoin pisany z wielkiej litery (“B”) odnosi się do sieci Bitcoin lub do systemu płatności Bitcoin. Mała litera “b”, oznacza bitcoina jako walutę lub jednostkę walutową. 

 

Po co inwestować w Bitcoin? 

Pewnie wydaje ci się głupie, że jeden bitcoin potrafi kosztować setki dolarów. 
Co więc sprawia, że bitcoiny są tak cenne? 

Bitcoiny są unikatowe i funkcjonalne. Za przykład waluty weź złoto. Jego ilość na świecie jest ograniczona. 
W miarę wydobycia coraz większej ilości złota, jego zasoby się wyczerpują. W rezultacie odnalezienie i wydobycie staje się coraz trudniejsze. 

To samo dotyczy Bitcoina. Jest tylko 21 milionów bitcoinów, które z upływem czasu coraz trudniej zdobyć
Jak już ustaliliśmy, są walutą deficytową, ale oprócz tego użyteczną. 

Przede wszystkim dlatego, że Bitcoin zapewni Ci pełnowartościową politykę pieniężną, która spełnia wszelkie oczekiwania. Każdy może sprawdzić ją w łatwy sposób. 

Przejrzysta polityka pieniężna jest jedną najmocniejszych cech Bitcoina. Łatwo dowiesz się, kiedy powstają nowe bitcoiny oraz ile aktualnie jest w obiegu.

Co więcej, Bitcoiny prześlesz z dowolnego miejsca na świecie. Trafią dokładnie tam, gdzie chcesz. Żaden bank nie zablokuje Twoich płatności i nie zamknie konta. Bitcoin to pieniądz, który opiera się cenzurze.

Przelewy zagraniczne z Bitcoinem nie będą najmniejszym problemem. Dzięki pewnemu, funkcjonalnemu systemowi łatwo wyminiesz niesprawną politykę pieniężną swojego państwa.

Internet sprawił, że informacja zyskuje światowy obieg i jest łatwo dostępna. Pełnowartościowa, globalna waluta, jak Bitcoin wpłynie w ten sam sposób na finanse oraz światową ekonomię. 

Jeśli zrozumiesz potencjał Bitcoina, łatwo pojmiesz dlaczego warto inwestować w kryptowaluty. 

Cena Bitcoina

Bitcoin nie ma oficjalnej ceny. Jego cenę wyznacza to, ile ludzie chcą za niego zapłacić. Aby sprawdzić aktualną wartość waluty, zaglądaj regularnie do indeksu cenowego. Zachęcamy do zapoznania się z platformą CoinDesk. Dzięki niej zawsze będziesz na bieżąco!

Pamiętaj o tym, że cena Bitcoina prezentowana w serwisie zawsze oznacza jednostkę. Dzięki wymianom możesz kupić dowolną ilość monet - nawet mniej niż jednego bitcoina!  

Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny? 

Jak każdy rynek i ten nie jest w 100% pewny.

Od początku istnienia Bitcoin przybierał na wartości w bardzo szybkim tempie. W pewnym momencie wartość monety zaczęła powoli spadać. Ostatecznie jej kurs się ustabilizował.

W związku z tym, najlepiej śledź jego kolejne wzloty i upadki z pomocą przystępnych narzędzi, które monitorują rynek bitcoinowy, jak np. Bitcoin Trader. Nowoczesne oprogramowanie podpowie ci, kiedy warto zainwestować, a kiedy się wstrzymać.

Bitcoin ma zasięg ogólnoświatowy. Nie wpływa na niego stabilność finansowa jakiegokolwiek państwa. 

Na przykład spekulacje o dewaluacji chińskiego Juana, zwiększyły żądania względem Chin i podniosły kurs wymiany na amerykańskich oraz europejskich giełdach.

Z kolei dla Bitcoin, który nie jest kontrolowany przez organy państwowe ani międzynarodowe instytucje finansowe, globalny chaos postrzega się jako korzystny. 

Podsumowując, myśl o Bitcoinie w skali globalnej i nie zwracaj uwagi na ekonomię czy politykę konkretnych państw.

Gdzie kupisz bitcoiny? 

Dostępność bitcoinów zależy od polityki twojego państwa. Bardziej rozwinięte kraje dadzą Ci więcej opcji kupna i ułatwią przepływ wirtualnej waluty.

Twoim pośrednikiem może być na przykład Coinbase, dostępny w Ameryce, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i większości krajów Europejskich. Skorzystaj też z internetowej wyszukiwarki wymian, żeby sprawdzić gdzie w Polsce kupisz bitcoiny. 

Jak zabezpieczyć bitcoiny? 

Jak wszystko co cenne, Twoje bitcoiny będą przyciągać hakerów, złodziei i oszustów. Tym ważniejsze, żebyś je zabezpieczył.

Zatem jeśli poważnie inwestujesz w bitcoiny i planujesz kupić większą ilość, załóż stworzony z myślą o bezpieczeństwie, portfel bitcoinowy. Przykładowe wirtualne portfele to Ledger Nano X lub TREZOR.

Koniecznie trzymaj bitcoiny tylko w portfelach, które w pełni kontrolujesz.

W końcu, jeśli położysz przy kimś złote monety warte 5000 dolarów, może łatwo uciec z Twoimi pieniędzmi. Bądź pewny, że więcej ich nie zobaczysz.

Środowiskiem bitcoinów jest internet, więc jeszcze łatwiej je ukraść i znacznie trudniej zwrócić czy wyśledzić. Sam w sobie Bitcoin jest pewny. Pamiętaj jednak, że Twoje wirtualne pieniądze będą bezpieczne tylko w sprawdzonym portfelu kryptowalut.

Inwestycje bitcoinowe to nie żarty. Zabezpieczenie Twoich środków powinno być priorytetem. 

Podsumowanie 

Ważne, żebyś zrozumiał jak działa Bitcoin, zanim zaczniesz handlować kryptowalutą. Bitcoin wciąż pachnie nowością. Mogą minąć miesiące zanim pojmiesz jego rzeczywisty wpływ na świat.

Daj sobie czas i stopniowo naucz się, jak działa Bitcoin, jak zabezpieczyć zysk lub zainwestowane środki. Bitcoin nie różni się wcale tak bardzo od pieniądza fiducjarnego - również wymaga odpowiedniego przechowywania.


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: