Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 12:02:12 -6h
Tokio (Japonia) 02:02:12 +8h
Sydney (Australia) 03:02:12 +9h
Londyn (Anglia) 17:02:12 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

167

Czy na inwestycjach kryptowalutowych można się wzbogacić?

30.01.2020 22:03 czwartek

Jeśli więc mamy ochotę na inwestycje kryptowalutowe, niewiele rzeczy stoi na przeszkodzie, aby takie życzenia urzeczywistnić. Pytanie tylko, czy istnieją realne szanse na wypracowanie zysku z inwestycji kryptowalutowych?

Złote zasady inwestycji w kryptowaluty

Podobnie jak na każdym innym rynku, na którym można podejmować inwestycje, nigdy nie powinniśmy inwestować więcej pieniędzy, niż jesteśmy w stanie stracić. W przypadku kryptowalut ma to szczególne znaczenie, ponieważ ich wycena bywa bardzo dynamiczna. Trudno w warunkach silnej presji psychicznej inwestować w coś, czego nawet nie rozumiemy. To najgorszy z grzechów początkujących inwestorów na rynkach kryptowalutowych. Inwestują zwykle, bo ktoś polecił im kryptowaluty albo słyszeli, że można na nich sporo zarobić w stosunkowo krótkim czasie. Nie ma jednak zysków bez ryzyka, a to w przypadku kryptowalut może być wyjątkowo wysokie.

Jeśli wycena kryptowaluty rośnie już od dłuższego czasu, kiedyś musi nastąpić korekta. Jest to jedno z praw rynków finansowych. Warto kupować kryptowaluty wtedy, gdy ich wycena spada i sprzedawać, kiedy wycena wzrasta. Wydaje się proste? Tylko z pozoru. Gdyby takim było, każdy zarabiałby na inwestycjach kryptowalutowych.

Na kryptowalutach można inwestować niewielkie środki własne, ale dzięki wykorzystaniu mechanizmu lewarowania, czyli dźwigni finansowej, wartość inwestycji zdecydowanie wzrasta. Rodzi to jednak kolejne ryzyko nadmiernej straty z inwestycji, którą na wypadek złych przewidywań co do dalszych kursów kryptowalutowych, będzie musiał pokryć z własnej kieszeni inwestor.

Lepiej inwestować powoli

Nastawienie się na szybkie osiągnięcie spektakularnych zysków z kryptowalut (więcej informacji o kryptowalutach i BTC) w krótkim czasie nie jest właściwym postępowaniem. Oczywiście można próbować podwoić wartość posiadanego portfela kryptowalutowego w ciągu jednego czy dwóch miesięcy, spekulować i liczyć na łut szczęścia, ale rzadko kiedy się to udaje. Częściej ryzykowne inwestycje odbijają się negatywnie na stanie posiadania gracza. Szczęście inwestora nie trwa wiecznie i nie można na nim budować stabilnych inwestycji, zwłaszcza na rynku kryptowalut, gdzie wszystko szybko się zmienia.

Pamiętać trzeba, że wszyscy inwestorzy działający na giełdach - także tych, na których notowane są kryptowaluty, chcą po prosty zarobić. Żeby jednak ktoś mógł wypracować zyski, ktoś inny musi stracić. Dzieje się tak dlatego, że trading jest grą z zerową wypadkową. Wszystko musi się więc w pewnym momencie bilansować. Trudno jest zarobić tylko na spekulacjach, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy grę na kryptowalutach i nie mamy doświadczenia czy wiedzy pozwalających na wykonanie właściwej analizy technicznej.

Zarobek tylko dla rozsądnych i doświadczonych

Giełdy kryptowalutowe są dostępne właściwie dla wszystkich inwestorów, nawet tych, którzy mają w kieszeni zaledwie 100 dolarów i od tego chcą rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w wirtualne waluty. Szczęście oczywiście pomaga na nich zarobić, ale stabilnym fundamentem zysków będzie analiza wskaźników i śledzenie wszystkich najważniejszych informacji decydujących w dużej mierze o wycenie kryptowalut. Trzeba inwestować rozsądnie, regularnie i trzymać się z dala od spekulacji. Tymi posługują się jedynie wytrawni gracze, którzy są ekspertami rynkowymi i potrafią niemal intuicyjnie wskazać, która kryptowaluta w danym czasie będzie zyskiwać na wartości.

Więcej informacji: Trading-academy.pl - baza wiedzy o inwestowaniu na rynku Forex, CFD, w indeksy surowce i kryptowaluty

Za pewnik trzeba przyjąć, że wartość kryptowalut rośnie w czasie, a im dłuższy horyzont inwestycyjny przyjmiemy, tym większe prawdopodobieństwo, że na większości kryptowalut uda nam się zarobić. Jeśli na bieżąco będziemy sprawdzać kursy kryptowalutowe i racjonalnie na nie reagować, mamy szansę na zarobek.

>> Broker XTB na YouTube


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: