Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:05:15 -6h
Tokio (Japonia) 20:05:15 +8h
Sydney (Australia) 21:05:15 +9h
Londyn (Anglia) 11:05:15 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

Prawda na temat sygnałów kupna i sprzedaży na forex

31.10.2006 18:29 wtorek

Jeżeli odbieram wszystkie sygnały kupna i sprzedaży i stosuję je w handlu, powinienem zawsze wygrywać, prawda?


Źle! Właściwe pytanie powinno brzmieć: „Powinienem kupić?”, „Powinienem sprzedać?”. Aż nadto dużo traderów skupia swoje wysiłki wyłącznie na identyfikowaniu sygnałów kupna i sprzedaży. Faktycznie, najwięcej książek o grze na rynku opisuje właśnie jak znaleźć to miejsce wejścia na rynek (kupna/sprzedaży). Wszystkie systemy handlujące stanowią właśnie o tym „gdzie wejść”.

Badania i analizy jakie robią handlowcy, ukierunkowani na osiągnięcie celu, nastawione są na odnalezienie tej magicznej, podstawowej „lini” aby zgodnie z nią kierować swoimi działaniami.

Każdy doświadczony i odnoszący sukcesy trader powie nam, że chociaż właściwe identyfikowanie sygnałów kupna/sprzedaży jest ważne, to nie jest ono kluczem do odnoszenia sukcesów

. Zamiast tego, sposób w jaki zarządzamy każdym handlem jest właśnie tym, co przynosi sukces.

Gracze, który mają podejście nastawione na odnalezienie linii wejścia, uważają, że sukces ich handlu jest zależny od tego, czy właściwie rozpoznają sygnały kupna/sprzedaży i we właściwym czasie z nich skorzystają. Oczywiście, ważne jest, aby trader był w stanie zrozumieć proces generowania sygnałów i aby z zaangażowaniem używał tych metod. Praktycznie, każdy gracz może znaleźć sposób by generować sobie takie sygnały (czy to używając metod analizy technicznej, znajdując własny system, używając zautomatyzowanych narzędzi wyznaczania sygnału z platformy transakcyjnej, albo korzystając z płatnych serwisów generujących takie sygnały).

Każdy doświadczony trader powie, że handel nie zaczyna się i nie kończy na kupnie czy sprzedaży. Jest to zawiły proces zarządzania handlem. Odpowiednie decyzje dotyczyć muszą każdego handlu oraz całej strategii (grupy handlów). Sposób w jaki zarządzamy i właściwy czas tych decyzji określają właśnie sukces naszego handlu.

Powiedzmy, że dwaj inwestorzy dostają ten sam sygnał w tym samym czasie i działają stosując się do punktu odpowiedniego wejścia. Jeden gracz może zakończyć transakcje zyskami, podczas gdy wyniki drugiego będą stratne. Jak jest to możliwe? Może tak się zdarzyć, ponieważ każdy kupiec podjął inne decyzje odnośnie przebiegu handlu. Różne decyzje dadzą nam różne wyniki: używanie albo nie używanie opcji ograniczania ewentualnych strat (stop loss), umieszczenie albo nie umieszczenie pozycji wejścia na rynek, cierpliwością albo jej brakiem itp. Trader, który w sposób najbardziej efektywny dokonał wszystkich decyzji będzie miał lepsze wyniki końcowe.

Bardzo ważne jest by traktować wszystkie transakcje jako proces, i by zrozumieć że gracz potrzebuje skupienia na własnym handlu, w przeciwieństwie do otrzymania szybkiej odpowiedzi na podstawie naszej magicznej linii. Ponieważ w prawdziwym handlu musimy uwzględnić wiele czynników, dopiero wtedy mamy szansę odnieść sukces.

Rzeczą podstawową jest to, by kształcić się i trenować na wszystkich możliwych obszarach. Należy nauczyć się jak lepiej rozwinąć własne plany odnośnie handlu, metody analizy i strategię, wtedy możemy stosować to, co rozwinęliśmy w handlu i w naturalny sposób będziemy wiedzieli kiedy zawrzeć transakcję, pozostawić otwartą pozycję czy ją zamknąć. Będziemy lepiej kontrolowali wszystkie procesy handlu, swoje emocje i w ten sposób zarządzanie stanie się czymś naturalnym, prostym, a nasz handel będzie przynosił zyski.jw.
na podstawie artykułu Joe Rossa

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: