Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:52:41 -6h
Tokio (Japonia) 06:52:41 +8h
Sydney (Australia) 07:52:41 +9h
Londyn (Anglia) 21:52:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz.3

08.01.2007 16:19 poniedziałek
Jak się zarabia na Foreksie?

Spójrzmy na poniższy wykres. Naniesiono na nim (platforma handlowa robi to automatycznie) stosunek cen funta do dolara w czasie jednego dnia.Podstawową jednostką handlową na Foreksie jest jeden lot (są mniejsze: mini- i mikroloty, o czym później). Handel polega na kupowaniu i sprzedaży „lotów”.

Załóżmy, że wszedłeś na rynek około godziny dziewiątej (niebieska strzałka na dole wykresu). Pomyślałeś, że rynek „pójdzie w górę” i zakupiłeś jeden lot. Wejście na rynek w odpowiednim momencie jest bardzo ważne – poruszymy ten temat dokładnie w kolejnych raportach.

Jednej kresce na wykresie pionowym (jedna kreska to pips) odpowiada wzrost wartości Twojej pozycji o 10 dolarów.

W ciągu 48 godzin rynek wykonał ruch w górę o 211 pipsów. Jeśli grałeś 1 lotem – zarobiłeś „na czysto” ponad 2000 USD (po odjęciu niewielkiej prowizji brokera). Oczywiście można grać również większą ilością lotów. Przy pięciu – jak łatwo obliczyć – zysk po 48 godzinach wyniesie 5 razy więcej, czyli 10 000 dolarów.Ten sam okres co poprzednio – ruch w górę o ponad 200 pipsów w dwa dni, a następnie spadek o 400 pipsów w pięć dni.

400 pipsów przy grze 1 lotem to 4000 USD, ale przy grze 5 lotami to już 20 000 USD w pięć dni.

W kolejnych raportach pokażemy dokładnie, jak i kiedy „wchodzić” na rynek, żeby prawdopodobieństwo zysku było jak największe. Wyjaśnimy szczegółowo, co należy zrobić i przeanalizujemy na kilkudziesięciu przykładach.

Warto wiedzieć, że istnieją sposoby, by z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć „szczyt” ruchu i wyjść z rynku z największym zyskiem.

Powyższy wykres jest jednym z prawdziwych przykładów zastosowania jednego z systemów średnioterminowych, jednak brakuje na nim kilku istotnych elementów. Sygnały są prawdziwe – to realna sytuacja z września 2006 roku. Takich ruchów na funcie jest w miesiącu około dziesięciu.


System długoterminowy pozwala kilka razy do roku na „wyłapanie” dużych zmian rynku, w swej najbardziej zaawansowanej wersji – pozwala podwoić albo potroić stan konta tylko na tym jednym ruchu.

Podobnych trendów, na których można „jeździć” jest od jednego do kilku w ciągu roku – na jednej parze walut. Podobnie na innych parach, zawsze na którejś coś się interesującego dzieje.

Poniżej wykres dzienny pary walut GBP/USD. W ciągu niecałego miesiąca para ta pokonała tysiąc pięćset pipsów.
W tym samym czasie para USD/JPY:Od kwietnia do maja – spadek o 1000 pipsów, potem od połowy maja do końca czerwca – wzrost o 800 pipsów.dr Dariusz Świerk

"Dowiedz się w jaki sposób możesz najłatwiej podwoić Twoj kapitał w dwa miesiące."Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz.2 [tutaj]
Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz.4 [tutaj]


Jak wyciągnąć pieniądze od naiwnych ludzi
13.01.2007 18:11 sobota ~Szczypiorek
Facet próbuje wyciągnąć pieniądze od naiwnych ludzi sprzedając mrzonki o łatwym, nie wymagającym dużego nakładu pracy i czasu sposobie na zrobienie fortuny. Cały tekst kręci się wokół wielkich wygranych jak na loterii. Gość nie wspomina o tym, że jak łatwo jest zarobić na Foreksie tak równie łatwo jest stracić.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: