Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:24:04 -6h
Tokio (Japonia) 06:24:04 +8h
Sydney (Australia) 07:24:04 +9h
Londyn (Anglia) 21:24:04 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz.7

18.01.2007 15:24 czwartek
Jak zmniejszyć ryzyko w grze giełdowej?


Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać z żelazną konsekwencją, inaczej przygoda z giełdą może się źle skończyć (finansowo).

1. Nigdy nie ryzykuj więcej, niż możesz swobodnie stracić. Nie wolno grać pieniędzmi przeznaczonymi „na życie”: opłaty, świadczenia, istotne życiowe inwestycje.

2. Nie zaczynaj gry na żywo, zanim nie wykażesz się systematycznymi zyskami na koncie demo (minimum miesiąc stabilnych zysków). Ludzie zazwyczaj bardzo się spieszą, żeby jak najszybciej wejść na rynek z prawdziwymi pieniędzmi. Wierz mi, to głupota pomieszana z samobójstwem. Nikt nie uczy się pływania w trakcie zawodów, a po przeczytaniu jednej książki nie zostaje się neurochirurgiem zdolnym do wykonania operacji. Wszystko wymaga praktyki
. Na Foreksie w pierwszym okresie wolniej znaczy szybciej.

3. Zawsze używaj zleceń z ustalonym poziomem Stop Loss*, w celu ograniczenia ewentualnych strat.

4. Nigdy nie ryzykuj zbyt dużo w pojedynczym zleceniu. Przyjmuje się, że rozsądne wielkości ryzyka dla początkujących to jeden, dwa procent kapitału, o ile platforma na to pozwala. Jeśli nie – minimalny możliwy procent.

5. Znajdź system, który Ci odpowiada i trzymaj się go bardzo konsekwentnie. Nie wchodź na rynek pod wpływem emocji, kaprysu, albo żeby zobaczyć, co będzie.

6. Zadbaj, aby Twoje życie rodzinne, zawodowe i gra były w równowadze.* Stop Loss to tak zwane zlecenie obronne zamykające pozycję w celu minimalizacji strat gdy rynek zwróci się przeciwko nam.
dr Dariusz Świerk

"Dowiedz się w jaki sposób możesz najłatwiej podwoić Twoj kapitał w dwa miesiące."Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz. 6 [tutaj]
Jak grać na giełdzie i bezpiecznie pomnażać swój majątek? cz. 8 [tutaj]Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: