Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 16:26:03 -6h
Tokio (Japonia) 06:26:03 +8h
Sydney (Australia) 07:26:03 +9h
Londyn (Anglia) 21:26:03 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

51

Grecja problem dla euro

19.05.2011 13:02 czwartek
Europejski Bank Centralny (ECB) nie zaakceptuje obligacji Grecji jako zabezpieczenia pożyczek w przypadku gdyby jej dług został zrestrukturyzowany, powiedziało w czwartek 19 maja źródło zbliżone do niemieckiego rządu cytowane przez agencję Reutera. Taką opinię wg źródła miał wyrazić dzień wcześniej Juergen Stark podczas konferencji odbywającej się w Atenach.

Podobne stanowisko zajął też Jean-Claude Trichet, szef ECB. Jak wynika z przekazów medialnych, miał on powiedzieć, że w razie decyzji o przedłużeniu zapadalności greckich obligacji, bank centralny nie mógłby ich przyjmować jako zabezpieczenie pożyczek.
Obawy związane z potencjalną restrukturyzacją długu Grecji, to obok niepewnej sytuacji na rynkach surowcowych, podstawowe ryzyko bijące obecnie w notowania EUR/USD. Dziś para ta próbuje odrabiać straty z poprzednich dwóch tygodni
. Jednak dynamika zmian jest niewielka, a problemy jakie napotykają byki w miarę zbliżania się do 1,43 dolara każą wątpić, czy bez nowych impulsów możliwe jest zdecydowane pogłębienie wzrostowej korekty.


Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: