Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:21:13 -6h
Tokio (Japonia) 04:21:13 +8h
Sydney (Australia) 05:21:13 +9h
Londyn (Anglia) 19:21:13 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

167

Komentarz miesięczny - czerwiec 2011

09.06.2011 11:22 czwartek
Po nagłej i dynamicznej przecenie, jaka miała miejsce na rynku surowców i na akcjach w pierwszych dniach maja, cały miesiąc okazał się być zdecydowanie mniej bolesny dla inwestorów giełdowych niż wynikałoby to z medialnego szumu wokół tej korekty.

Chociaż główny winowajca, czyli ceny srebra nie odbudowały zbyt dużej części spadków z pierwszych tygodni miesiąca, to już złoto, kurs miedzi , Euro-dolar oraz indeksy akcji, takie jak WIG czy S&P500, zachowały się zdecydowanie silniej. Podobnie, jak miesiąc wcześniej, pod koniec maja wydawało się, że wiele indeksów wkroczyło na prostą drogę do ustanowienia nowych szczytów, deprecjonując znaczenie wcześniejszych spadków.

Dopiero początek czerwca i „powtórka z rozrywki”, czyli wyraźna zniżka na głównych indeksach akcji, może sugerować, że znaleźliśmy się w nieco bardziej skomplikowanej strukturze korekcyjnej, a wypracowanie nowych szczytów na indeksach będzie okupione zdecydowanie większym wysiłkiem niż dotychczas i będzie wymagało nieco więcej czasu

..
. Więcej informacji w załączniku


Jarosław Niedzielewski
Dyrektor Departamentu Inwestycji
Investors Fundusze Otwarte TFI S.A.

kk

Plik w formacie DOC Pełna treść komentarza w formacie PDF [ 1.36Mb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: