Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:14:25 -6h
Tokio (Japonia) 04:14:25 +8h
Sydney (Australia) 05:14:25 +9h
Londyn (Anglia) 19:14:25 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

67

Waluty świata: Raport poranny

28.07.2011 10:18 czwartek
Drastyczny spadek eurodolara będący konsekwencją wyraźnego umocnienia dolara amerykańskiego przy jednoczesnym spadku wspólnej, europejskiej waluty doprowadził do wygenerowania dość istotnych, technicznych sygnałów na tym rynku. Sygnałem tym jest powrót pod średnioterminową linię trendu spadkowego, która na początku bieżącego tygodnia została pokonana. Zgodnie z regułami klasycznej analizy technicznej taki ruch jest sygnałem pro spadkowym.

Jeśli do tego obrazu dodamy strukturę wczorajszego ruchu w dół, która wygląda impulsowo, to wydaje się, iż dalsze osłabianie euro względem dolara w perspektywie kilku dni są jak najbardziej możliwe. W wariancie pesymistycznym celem dla tej pary może być nawet strefa 1,40-1,39, której genezę przedstawiłem na powyższym wykresie. W krótkim terminie jednak oczekiwałbym jeszcze jednego, lokalnego ruchu w dół, który wypełniłby budujący się od 27 lipca impuls spadkowy (modelowy zasięg to okolice 1,4280)
. Po takim ruchu na tym rynku powinna pojawić się wzrostowa korekta.

Maksymalny zasięg takiej korekty (przy spełnieniu warunku zakończenia obecnej fali w dół na poziomie 1,4280), to strefa 1,4442-1,4484, gdzie znajdują się kluczowe zniesienia.

Wyraźne, aczkolwiek mniejsze aniżeli na rynku eurodolara cofnięcie oglądamy również na wykresie pary GBP/USD, jednak tutaj jakieś konkretne sygnały nie zostały póki co wygenerowane.

Tym samym wydaje się, iż pogląd przedstawiony przeze mnie w poprzednich raportach wyznaczający ważne wsparcie w okolicach 1,6260 jest w dalszym ciągu aktualny, a to oznacza, iż może to być cel dla tego rynku w perspektywie najbliższych sesji.

Po wczorajszym, dynamicznym odbiciu trend spadkowy jest kontynuowany na rynku USD/JPY, a tym samym wariant wedle którego w perspektywie kilku/kilkunastu sesji celem dla omawianej pary powinny być okolice marcowych minimów wydaje się być wariantem aktualnym.

Poziom obrony dla takiej koncepcji (pozycje krótkoterminowe) ustawiłbym nieco nad 78,16, gdzie znajduje się szczyt wczorajszego odreagowania.

Tomasz Marek
EFIX Polska

ka

Plik w formacie PDF Zobacz wykresy do raportu [ 233.67Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: