Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:43:35 -6h
Tokio (Japonia) 01:43:35 +8h
Sydney (Australia) 02:43:35 +9h
Londyn (Anglia) 16:43:35 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

90

Życzenia dla Jena

23.12.2011 10:49 piątek
Tak jak można było się spodziewać, ostatni tydzień przed świętami upływa w spokojnej atmosferze. Wczorajsza sesja nic w tym względnie nie zmieniła i chyba dziś również nie należy spodziewać się niczego więcej.

Wczorajszy dzień był pełen publikacji makroekonomicznych. Najpierw mieliśmy serię danych z Wielkiej Brytanii, gdzie PKB w Q3 był nieznacznie wyższe od prognozowanego poziomu 0.5%. Zgodnie z ostatnim trendem otrzymaliśmy nie najgorsze dane z USA, gdzie spadła ilość wniosków o zasiłki i wzrosła wartość indeksu wskaźników wyprzedzających.Dzisiaj publikacji będzie już mniej, choć nawet gdyby było inaczej, to uczestnicy rynku myślami są już gdzieś indziej. Okres świąteczny nie wpłynie chyba zasadniczo na nastroje inwestorów w przyszłym tygodniu, kiedy to również obraz handlu będzie niepełny
. Na podsumowanie tego tygodnia zostawiłem wykres USD/JPY.

Ta para już od kilku miesięcy „dryfuje” sobie spokojnie, w wąskim przedziale cen. Wiemy jednak, iż z takich okresów stabilizacji rodzą się silne ruchy. Im dłuższa stabilizacja w trendzie bocznym, tym większy ruch po wybiciu. Ale na to poczekamy zapewne do przyszłego roku, czego życzę i Państwu i sobie.

FOREX-DESK

kk


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: