Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:59:15 -6h
Tokio (Japonia) 04:59:15 +8h
Sydney (Australia) 05:59:15 +9h
Londyn (Anglia) 19:59:15 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

67

Waluty świata: Raport popołudniowy

21.05.2012 15:36 poniedziałek
Większość walut od początku miesiąca wyraźnie traci względem amerykańskiego dolara (oraz japońskiego jena). W piątek mogliśmy obserwować pierwsze próby zmiany tego stanu rzeczy, jednak dzisiejszy pusty kalendarz makro nie sprzyja dalszej poprawie nastrojów na rynku walutowym.

EURUSD

Odbicie na najważniejszej światowej parze póki co sięgnęło ledwie 23% zniesienia spadków trwających dokładnie od 1 maja bieżącego roku. Na tę chwilę nadal wyraźnie preferowanym scenariuszem jest wykształcenie znacznie większej korekty od tej, którą oglądać możemy na wykresie eurodolara aktualnie.

Sygnałem do realizacji takiego scenariusza będzie przebicie lokalnych oporów znajdujących się na 1,2812, co otworzyłoby drogę popytowi na wywindowanie kursu analizowanej pary w okolice 1,29745 – 1,3048. Poziom obrony dla takiego wariantu stanowią styczniowe minima, które na poziomie 1,2623 zbiegają się z istotną średnioterminową linią trendu spadkowego.

USDCHF

Obserwując dzienny wykres notowań USDCHF łatwo dojść do wniosku, że znajdujemy się w ważnym ze średnioterminowego punktu widzenia momencie
. Na tę chwilę górne ograniczenie korekcyjnego kanału (0,9460) zostało obronione, co z technicznego punktu widzenia preferuje stronę podażową w najbliższych dniach na tym rynku.

Rozpoczęta w piątek korekta spadkowa na rynku USDCHF zatrzymała się już na pierwszych wsparciach (0,9368). W dalszym ciągu wariant prospadkowy na tym rynku jest preferowany, a przebicie nakreślonych ograniczeń powinno otworzyć drogę do cofnięcia kursu analizowanej pary do 0,9241 (patrz wykres powyżej).

NZDUSD

W kluczowym momencie znalazły się notowania NZDUSD. Kurs popularnego „kiwi” szedł nieco poniżej dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału wzrostowego i jeśli w najbliższych kilkunastu – kilkudziesięciu godzinach nie nastąpi jego odwrócenie, szanse na powrót do wnętrza opisywanej formacji na tym etapie wyraźnie zmaleją.

Perspektywy na odwrócenie oglądanej aktualnie deprecjacji NZDUSD zwiększą się w momencie powrotu kursu powyżej 0,7637. Taki rozwój wypadków dałby sygnał do dalszych wzrostów, w przypadku których pierwsze ważne opory kształtują się w okolicach 0,7883.

Dawid Jacek
EFIX Dom Maklerski S.A.

az


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: