Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 23:30:25 -6h
Tokio (Japonia) 13:30:25 +8h
Sydney (Australia) 14:30:25 +9h
Londyn (Anglia) 04:30:25 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

97

Państwowy dyplom to dobra inwestycja

19.09.2012 11:05 środa

Przy wielu spółkach handlowych i spółkach Skarbu Państwa działają rady nadzorcze. Z przeprowadzonych ostatnio obserwacji w firmach wynika, że pracownicy zajmujący kluczowe stanowiska dyrektorskie i kierownicze planują sprawować funkcję członka rady nadzorczej.

Jak wiadomo rada nadzorcza sprawuje bieżącą pieczę nad funkcjonowaniem osoby prawnej, nie może jednak bezpośrednio ingerować w kompetencje Zarządu.
Rada wydaje opinie, oceny odnoszące się do konkretnych sfer działania nadzorowanego oraz poleceń. Może posiadać dodatkowo kompetencje reprezentacyjne w stosunkach wewnętrznych i - w szczególnych wypadkach -  zewnętrznych.

- Jak przedstawia się oficjalna procedura jeśli chodzi o zasiadanie w radach nadzorczych?

Aby zostać członkiem rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa konieczne jest zdanie egzaminu państwowego w Ministerstwie Skarbu Państwa

. Do ministerialnego egzaminu w ubiegłym roku podeszło ok. 1000 osób, w tym roku szacuje się niewielki wzrost.

Łatwiej o sukces, gdy można się do niego przygotować z pomocą ekspertów. Kolejna szansa na to pojawi się już jesienią, gdyż Europejska Grupa Doradcza uruchamia nowe edycje Kursu w kilku miastach w Polsce.

O nowych edycjach Kursu informuje nas Marzena Rudowicz - Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w Europejskiej Grupie Doradczej

- Dlaczego warto poszerzyć wiedzę właśnie na zorganizowanym kursie?

Kurs ma na celu przygotowanie uczestników do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa lub firmach prywatnych funkcjonujących w oparciu o przepisy prawa handlowego.

Kurs prowadzą eksperci, m.in. z Ministerstwa Skarbu Państwa - wieloletni praktycy, którzy w nowoczesny i przystępny sposób przekazują słuchaczom wiedzę. Z wypowiedzi uczestników kursu wiemy, że zdecydowanie łatwiej poszerzać wiedzę z ekspertami i rozwiązywać konkretne przypadki z życia spółek w zorganizowanym zespole, niż samodzielnie w domu.

Kurs obejmuje ok. 100 godzin zajęć, m.in. z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, obrotu gospodarczego, prawa spółek handlowych, rachunkowości zarządczej, komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw etc.

Na koniec każdego bloku tematycznego trener przeprowadza repetytorium w postaci przykładowych testów, dzięki czemu uczestnik ma dodatkową możliwość  ugruntowania zdobytej wiedzy.
 
- Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając kurs?

Wybierając kurs warto zwrócić uwagę na takie elementy jak: kadra realizująca zajęcia, zdawalność egzaminu państwowego, cena, odległość od miejsca zamieszkania etc. Wszystkie te elementy decydują o jakości kursu.

- Rynek edukacyjny zasypuje nas ofertami. Co zatem wyróżnia Państwa ofertę edukacyjną na tle ofert konkurencji?

Nasza firma posiada już ponad 8 - letnie doświadczenie w organizacji w/w kursów. Z sukcesem realizujemy je od początku naszej działalności w wielu dużych miastach w Polsce. Edycje odbywały się już w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Zielonej Górze i innych. Odbyły się też edycje zamknięte, realizowane typowo na zlecenie konkretnej firmy.

Jesienią obchodzimy kolejny jubileusz - rozpoczynamy 45 edycję kursu.

Wychodząc naprzeciw potrzebie dostępności kursów będziemy je realizować w 5 miastach: w Zielonej Górze, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Uczestnikom naszych kursów zapewniamy: wysokiej klasy specjalistów m.in. z Ministerstwa Skarbu Państwa, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Uczestnicy otrzymują pakiet materiałów szkoleniowych, najnowsze wersje aktów prawnych, zarówno w wersji drukowanej jak i w wersji na płycie CD.

Naszym atutem jest również przystępna cena, zajęcia realizujemy w wysokiej jakości klimatyzowanych salach szkoleniowych w ciekawych ośrodkach konferencyjnych etc.

Analizując wyniki egzaminów uczestników naszych kursów wynika, iż współczynnik zdawalności egzaminu państwowego jest bardzo wysoki, co wyróżnia nas na tle innych firm realizujących podobne kursy.

Po zakończonych kursach otrzymujemy liczne referencje od zadowolonych klientów, co również potwierdza wysoki poziom realizowanych przez nas zajęć.

- Rzeczywiście Państwa oferta posiada liczne atuty i budzi zainteresowanie. Jak można się zapisać?

 Na stronie www.radynadzorcze.pl prezentujemy program kursu oraz formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i przesłać do EGD (na adres naszego biura ul. M. Konopnickiej 2-4, 62-800 Kalisz). Rekrutacja rozpoczęła się z początkiem czerwca. Obserwujemy, że kurs cieszy się dużym zainteresowaniem, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: