Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:43:19 -6h
Tokio (Japonia) 04:43:19 +8h
Sydney (Australia) 05:43:19 +9h
Londyn (Anglia) 19:43:19 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

110

BPH TFI: Komentarz miesięczny - sierpień 2013

12.09.2013 13:08 czwartek

Ostatni miesiąc przyniósł kontynuację silnych wzrostów z lipca. W okresie wakacji nasza giełda zyskała na wartości ok. 10%. Pozwoliło to na odrobienie części strat do głównych światowych indeksów z pierwszej połowy do roku.

Okres publikacji wyników spółek za 2 kwartał bieżącego roku nie popsuł pozytywnego sentymentu dla polskiego rynku akcji. Szczególnie silny po raz kolejny był sektor bankowy, który konsekwentnie pokazywał dobre wyniki finansowego. Mimo słabej koniunktury gospodarczej bankom udało się obronić wyniki niższymi kosztami oraz kontrolą ryzyka portfeli kredytowych. W krótkim okresie dla dalszej możliwości odrabiania strat kluczowa będzie powszechnie dyskutowana decyzja dotycząca zmian w OFE.

W zależności od wybranego wariantu rozmontowywania reformy emerytalnej będzie zależało zachowanie indeksów w najbliższych tygodniach

. Na szczęście w dłuższym terminie zachowanie indeksów nie zależy od działań polityków tylko od koniunktury gospodarczej. Na szczęście ta zaczyna nabierać coraz większych rumieńców i z każdym miesiącem dane są coraz lepsze.

... więcej informacji w załączniku

BPH TFI

kk

Plik w formacie PDF Pełny raport w formacie PDF [ 838.92Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: