Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:45:08 -6h
Tokio (Japonia) 04:45:08 +8h
Sydney (Australia) 05:45:08 +9h
Londyn (Anglia) 19:45:08 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Kredyt gotówkowy - jak wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

30.05.2017 14:05 wtorek

Bez względu na to, ile zarabiamy, zawsze może przytrafić nam się sytuacja, w której będziemy potrzebowali dodatkowego zastrzyku pieniędzy. Warto wówczas uruchomić kredyt gotówkowy, który w szybkim czasie podreperuje nasz budżet.

Podpowiadamy, jak to zrobić i czym kierować się przy wyborze, by zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę.
   
Kredyt gotówkowy - co to takiego?

Kredyt gotówkowy, w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, jest kredytem na dowolny cel. O wiele łatwiej i szybciej jest go również uzyskać. Nic więc dziwnego, że stał się bardzo dogodnym sposobem na sfinansowanie niezaplanowanych wydatków większości z nas. Umowa kredytowa określa liczbę rat i termin, w jakim musimy je regulować. Podobnie, jak w przypadku kredytu hipotecznego, wysokość kredytu gotówkowego, który zaciągniemy w banku, zależy przede wszystkim od naszych dochodów.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Choć wydaje się, że o kredytach gotówkowych słyszał niemal każdy i nikt nie powinien mieć problemu z wyborem takiego kredytu, realia są całkiem odmienne. Przy podejmowaniu decyzji, dla większości z osób zastanawiających się nad uruchomieniem kredytu gotówkowego, najważniejszymi czynnikami są zwykle taniość kredytu i szybkość jego zaciągnięcia. Na całe szczęście, istnieją proste narzędzia, takie, jak kalkulator kredytowy (https://www.17bankow.com/kalkulator-kredytowy), który pomaga dokonać najlepszego wyboru. Prosty w obsłudze, pozwala nie tylko wybrać najlepszy kredyt, ale również porównać raty obecnych zadłużeń z ratami, jakie zaproponowałby nam inny bank. Dzięki temu, możemy w szybkim czasie znaleźć oferty kredytowe z najkorzystniejszym oprocentowaniem i najniższą ratą miesięczną, które po uruchomieniu nie okażą się dla nas ciężarem nie do udźwignięcia w domowym budżecie. W kilku prostych krokach, jesteśmy w stanie otrzymać pełną informację o tym, czego możemy się spodziewać w danym banku. Darmowe, internetowe kalkulatory kredytowe to oszczędność czasu oraz pieniędzy.

6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy

Wybierając kredyt gotówkowy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które mogą uchronić nas przed zadłużeniem się na niekorzystnych warunkach. Oto one:
 

  •     Ustal swoje potrzeby związane z całkowitą kwotą kredytu gotówkowego oraz możliwości związane z wysokością miesięcznych rat, w których będziesz spłacał kredyt.
  •     Zwróć uwagę na RRSO - rzeczywistą roczną stopę oprocentowania - która odzwierciedla całkowity koszt kredytu gotówkowego. Im RRSO będzie niższe, tym warunki kredytowania będą korzystniejsze.
  •     Zwróć uwagę na to, czy bank, w którym chcesz uruchomić kredyt gotówkowy, wymaga skorzystania również z innych produktów bankowych, takich, jak np. założenie konta, założenie karty kredytowej czy ubezpieczenie. To może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
  •     Zdecyduj, w jaki sposób będziesz spłacał kredyt - w większości banków masz do wyboru raty równe albo raty malejące.
  •     Z uwagą przeczytaj umowę kredytową. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zadawać pytań doradcy. Kredyt to poważna sprawa i lepiej zadać każde pytanie niż zaciągnąć dług, który będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem.
  •     Pamiętaj, że masz prawo do odstąpienia od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od jej podpisania.


Korzystając z kalkulatora kredytowego online i kierując się wspomnianymi zasadami, jesteś w stanie wybrać najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy i w szybki czasie cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów gotówkowych, koniecznie odwiedź stronę www.17bankow.com.Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: