Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 06:11:22 -6h
Tokio (Japonia) 20:11:22 +8h
Sydney (Australia) 21:11:22 +9h
Londyn (Anglia) 11:11:22 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

CHF bez większych reakcji po czwartkowym posiedzeniu SNB

19.06.2017 08:23 poniedziałek
Wczorajsze posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii nie było zaskakujące – SNB zdaje się być zdeterminowany utrzymywać luźną politykę (w tym nastawienie) i zerkać w stronę Europejskiego Banku Centralnego. To sugeruje, że jakiekolwiek zmiany mogą pojawić się najwcześniej za 2 lata. 
 
W efekcie większy wpływ na EUR/CHF mogą mieć informacje natury politycznej. Druga tura wyborów parlamentarnych we Francji, która jest zaplanowana na najbliższą niedzielę, powinna przypieczętować triumf Emmanuela Macrona i jego ugrupowania. Tym samym rynki mogą zwracać większą uwagę na Włochy – tam w kolejny weekend odbędzie się druga tura wyborów samorządowych, która z kolei może ukazać porażkę eurosceptyków z Ruchu 5 Gwiazd. Jednocześnie mamy pozytywne informacje z Grecji po tym, jak Eurogrupa w zasadzie jest skłonna przyznać kolejną transzę pomocy w celu obsługi zadłużenia.
 
Na wykresie EUR/CHF w połowie mijającego już tygodnia byliśmy świadkami złamania spadkowej, miesięcznej linii trendu
. Układ dziennych wskaźników zaczyna potwierdzać trend wzrostowy. 
  
Wykres dzienny EUR/CHF
 
W kraju mamy znoszenie się ze sobą dwóch czynników – słabszego złotego w relacji do głównych walut, oraz słabszego franka w głównych relacjach. Na tygodniowym układzie CHF/PLN widać jednak utrzymujący się już od ponad 7 miesięcy kanał spadkowy, którego górne ograniczenie przebiega przy 3,91. Nie można wykluczyć, że w ciągu najbliższych tygodni zostanie przetestowane, ale już jego złamanie będzie bardzo trudne bez zmiany trendu na spadkowy na parze EUR/CHF. 
 
Wykres tygodniowy CHF/PLN
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: