Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:32:16 -6h
Tokio (Japonia) 14:32:16 +8h
Sydney (Australia) 15:32:16 +9h
Londyn (Anglia) 05:32:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Środki antyrecesyjne wciąż w użyciu. Rekordy na giełdach

14.07.2017 12:43 piątek
Janet Yellen rekomenduje pozostawienia anty recesyjnych ograniczeń dla banków cały czas w mocy. Rekordy na średniej przemysłowej Dow Jones tuż przed kwartalnymi wynikami spółek. 100 mld inwestycji infrastrukturalnych w Polsce.
 
Środki antyrecesyjne stają się regularnymi
 
Kryzysy finansowe oprócz całej masy negatywnych skutków mają też kilka drobnych pozytywnych aspektów. Jednym z nich są wyciągane lekcje. Niestety większość tych lekcji na dłużej trafia zaledwie do podręczników ekonomicznych. Wyjątek od tej reguły widzimy w USA, gdzie właśnie przepisy mające zwiększyć bezpieczeństwo sektora finansowego pomimo wyraźnej poprawy mają zostać utrzymane. Mowa między innymi o większych kapitałach własnych banków. 

Rezygnacja z tych ograniczeń w przypadku zawirowań na rynkach powodowałaby, że powtórka z 2008 roku byłaby bardziej prawdopodobna
. Pytanie czy zostaną te regulacje utrzymane w przyszłości.
 
Kolejne rekordy na Dow Jones
 
Wczoraj poznaliśmy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wynik 247 tysięcy był bardzo mocno zbliżony do oczekiwań. O tym, że dane te nie miały większego wpływu świadczy spokojna reakcja rynków walutowych. Spokój jednak dał sygnał dla inwestorów giełdowych. Przewidując lepsze wyniki kwartalne rozpoczęli oni podkupywanie akcji. W rezultacie oglądaliśmy rekordowe zamknięcie na jednym z kluczowych indeksów Dow Jones Industrial.
 
100 mld na inwestycje infrastrukturalne w 10 lat
 
Jeżeli ktoś sądził, że dobre wyniki obecnego budżetu przełożą się na spłatę zadłużenia Polski może już przestać się łudzić. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział właśnie potężny pakiet inwestycji infrastrukturalnych w ramach polsko-chińskiego forum Pasa i Szlaku. Program ma na celu wsparcie budowy autostrad, szybkiej kolei, inwestycje energetyczne a nawet żeglowność rzek. Ostatnie duże przygody w ramach inwestycji infrastrukturalnych przy budowie dróg nie zakończyły się co prawda spektakularnym sukcesem, ale to wcale nie znaczy, że to się powtórzy.
 
Dzisiaj w kalendarzu makroekonomicznym warto zwrócić uwagę na:
14:30 - USA - inflacja konsumencka,
14:30 - USA - sprzedaż detaliczna,
15:15 - USA -  produkcja przemysłowa,
16:00 - USA - Raport Uniwersytetu Michigan.
 
 Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: