Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 13:17:32 -6h
Tokio (Japonia) 03:17:32 +8h
Sydney (Australia) 04:17:32 +9h
Londyn (Anglia) 18:17:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Pomiędzy problemami Trumpa, a Jackson Hole?

21.08.2017 11:35 poniedziałek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Rzeczniczka Białego Domu poinformowała w piątek o rezygnacji ze stanowiska głównego doradcy strategicznego Donalda Trumpa, przez Steve Bannona. 
 
KOREA PÓŁNOCNA: Reżim dał do zrozumienia, że rozpoczynające się w poniedziałek dwutygodniowe manewry wojsk Korei Południowej, oraz USA są „ryzykanckim zachowaniem” i zagroził „bezlitosnym uderzeniem” na USA. Zdaniem północnokoreańskich mediów armia jest stanie najwyższej gotowości, a rakiety batalistyczne mogą uderzyć w dowolny punkt w USA.
 
Opinia: Odejście kontrowersyjnego doradcy Steve Bannona pokazuje, że prezydent Trump poświęca swoich kontrowersyjnych ludzi, aby poprawić swój nadszarpnięty ostatnio wizerunek. 

To może dać pole do nowego rozdania w polityce i przyspieszenia w kluczowych kwestiach, jak chociażby współpraca ze „swoją” Partią Republikańską w temacie ustaw gospodarczych i podatkowych, ale i też może być sygnałem, że z drużyną Trumpa nie jest najlepiej i prezydentura będzie mało efektywna, co oczywiście rozczaruje i tak już rozczarowane rynki finansowe
. Wydaje się, zatem, że najbliższe tygodnie mogą być jednym z najważniejszych dla prezydenta od czasu objęcia przez niego prezydentury. 

Warto będzie się przyglądać temu, czy nowy skład najbliższych doradców jest w stanie wnieść i też nową jakość. Kluczowe jednak będzie to, aby na rynku nie pojawiały się już takie plotki, jak ostatnio – czyli rezygnacja czołowego doradcy ekonomicznego, Gary’ego Cohna – gdyż nie budują one tak kluczowego zaufania do działań prezydenta.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 527.7Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: