Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:50:16 -6h
Tokio (Japonia) 18:50:16 +8h
Sydney (Australia) 19:50:16 +9h
Londyn (Anglia) 09:50:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar australijski wciąż słaby

13.02.2018 15:33 wtorek
Australijska waluta wciąż pozostaje najsłabsza w zestawieniach, także na tle pozostałej grupy commdolls’ów. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, a co tylko pośrednio można tłumaczyć przekazem ze strony RBA, który ograniczył oczekiwania związane z podwyżką stóp procentowych w 2018 r.

Dolar australijski jest jedną z bardziej wrażliwych walut na globalne zawirowania na rynkach finansowych, w tym na informacje płynące z Chin. Tymczasem już w najbliższy czwartek Chińczycy rozpoczynają kilkudniowe obchody Nowego Roku, co powoduje, że tamtejsze rynki będą na jakiś czas wyłączone. Może to nasilać presję na chińskie aktywa.
 
Źródło: Analizator stóp zwrotu BOSSA FX
 
W kalendarzu dla Australii mamy istotne dane z rynku pracy, które będą publikowane w czwartek (15.02) w nocy
. Oczekuje się utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 5,5 proc., oraz wzrostu zatrudnienia o 15,2 tys. Lepsze dane będą zaskoczeniem, gorsze niewiele zmienią, gdyż jest mało prawdopodobne, aby RBA myślał o cięciu stóp procentowych.
Na tygodniowym układzie AUD/USD widać, że po dwóch czarnych świecach mamy próbę odbicia, która jest gaszona przez bliskość oporu w rejonie 0,7885. Może to zwiększać prawdopodobieństwo ponownego testu zeszłotygodniowego minimum przy 0,7758 w ciągu najbliższych dni, a nawet jego naruszenia. Kluczowe wsparcie przebiega przy 0,7730-50, a wyznacza je linia trendu wzrostowego rysowana od grudnia 2016 r., oraz dawne szczyty z sierpnia tego samego roku.
 
Wykres tygodniowy AUD/USD
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: