Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:23:37 -6h
Tokio (Japonia) 22:23:37 +8h
Sydney (Australia) 23:23:37 +9h
Londyn (Anglia) 13:23:37 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Artykuł sponsorowany
 
137

Co warto wiedzieć o kryptowalutach?

24.04.2020 09:51 piątek

Ekonomiści z tak zwanego “mainstreamu” od początku głowią się, co zaszło, że bitcoin zyskał taką popularność, a kryptowaluty zaczęły podbijać rynek. Wirtualna płatność tego rodzaju ma wielu przeciwników i jeszcze więcej wrogów, bo zauważa się, iż stanowi ona walutę bez pokrycia (co, naturalnie, nie jest prawdą). Rynki i giełdy zachwiały się na chwilę, gdy świat obiegła wieść, że malutki bitcoin, kilka impulsów na kawałku krzemu może być tak wiele warte.

Bez wątpienia największą wątpliwością dotyczącą bitcoina jest to, że “nie istnieje”. Gdyby tylko istniała fabryka, która jest w stanie wydrukować należytą ilość pieniądza z wielkim “B”, a ludzie uznaliby to za odpowiedni i wartościowy pieniądz, być może rozmowa trwałaby 

w innym cyklu. Ale w ekonomii wszystko musi mieć pokrycie, w związku z czym pojawienie się nowej waluty - o której niektórzy mylnie sądzą, że da się ją tak po prostu “wyprodukować” zatrzęsło rynkiem jako takim.

Wrogowie bitów i coinów

“Źródło finansowania ISIS”, krzyczeli niektórzy, kiedy okazało się, iż niektóre transakcje Państwa Islamskiego faktycznie były przeprowadzane za pomocą bitcoina

. Tak jakby terroryści nigdy nie mogli nic kupować za “zwykłe” pieniądze, tak jakby bitcoin był przepustką do legendarnego darknetu, w którym podobno można zamówić płatnych morderców.

Prawda jest jednak znacznie bardziej prozaiczna: bitcoin urósł do takich rozmiarów, bo zaczął cieszyć się popularnością, nie posiada bowiem tych samych wad, co “zwykły” banknot czy bilon.

Tym niemniej, na temat kryptowalut warto posiadać jakąkolwiek wiedzę, jeżeli chcemy powiedzieć, że znamy się na ekonomii. W tym miejscu warto podkreślić, że zdobywanie informacji w Internecie może być wejściem we mgłę - w szczególności, kiedy możemy mieć do czynienia ze scamem. Z tego też względu powinniśmy sięgnąć po poradniki 

o kryptowalutach. Znaleźć je można pod tym adresem: https://cryps.pl/crypto-101/. Z tego też miejsca dowiemy się nieco ciekawych rzeczy, które przydadzą się nam w kwestii walut jako takich, nie tylko bitcoinów.

Giełda to podstawa

Nie można mówić o technologii blockchain czy o bitcoinach jako takich, jeżeli nie będziemy wiedzieli, jak działają na rynku. Z tego względu warto sprawdzić rating giełd, który możemy znaleźć na przykład na tej stronie internetowej: https://cryps.pl. Giełdy kryptowalut różnią się nieco od tych, które znamy ze współczesnego rynku, dlatego warto zdobyć na ten temat trochę przydatnych informacji.

Jak widać, nie trzeba znać wszystkich autorów książek ekonomicznych, żeby zgłębić wiedzę na temat bitcoina (co więcej, czasami jest to nawet lepsze rozwiązanie). Z tego też względu czytanie artykułów w Internecie może nam w tym bardzo pomóc, ale warto jest szukać informacji w miejscach, które faktycznie są w stanie wyposażyć w wiedzę o wielkiej wartości. Trzeba będzie jednak oddzielać ziarno od plew, w związku z czym naprawdę należy stawiać przede wszystkim na wartościowe informacje i sprawdzone strony, by nie paść ofiarą oszustwa - co w dzisiejszym Internecie może nie być wcale takie proste.

Artykuł Partnera

 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: