Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:11:41 -6h
Tokio (Japonia) 04:11:41 +8h
Sydney (Australia) 05:11:41 +9h
Londyn (Anglia) 19:11:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Kredyt w obcej czy krajowej walucie

22.05.2014 16:06 czwartek - czytany 9373 razy

Statystyki mówią, iż klienci banków zaciągają różnej wysokości kredyty na dowolne cele. Popularnością cieszą się pożyczki gotówkowe bądź kredyty pod hipotekę, które można zaciągać nie tylko w krajowej walucie.

Wiele punktów udzielających kredyty promuje się pod hasłem korzystne kredyty dla każdego, co często tyczy się franka szwajcarskiego lub euro. Z racji tego, że zazwyczaj korzystamy z doradztwa banków lub sugerujemy się własnym obeznaniem w owych sprawach bywa, iż wybór pada na obcą walutę.

Jeśli chodzi o stronę opałacalnej strony dla klienta w dużej mierze zależy to od wielu czynników, którymi posługuje się bank, a na jakie zgadzamy się podpisując wiążącą umowę. Niemniej decyzja o wzięciu kredytu w walucie obcej powodowana jest niższymi ratami, które mielibyśmy spłacać przez nie rzadko wiele lat. Z punktu widzenia osoby zobowiązanej może się to wydawać lepsze, natomiast z doświadczenia wynika, że nie zawsze tak jest.

Śledzenie siły naszego złotego w momencie posiadania kredytu w walucie obcej jest dla kredytobiorców bardzo istotne. Możemy spać spokojnie, kiedy złoty utrzymuje się na dobrej pozycji z kolej każde jego osłabienie wiąże się ze wzrostem naszych rat kredytu. Wiele osób, które optymistycznie podchodzi do prognoz bardzo chętnie stara się o kredyty we franku szwajcarskim tudzież euro, jednak pośród nas są także osoby, które uważają to za ryzyko i wolą spłacać trochę większe raty, ale w rodzimej walucie.

Trudno jest cokolwiek doradzać, kiedy do sądów napływają skargi i sprawy założone przez kredytobiorców we frankach szwajcarskich, które wytoczyli poszczególnym bankom. Okazało się, iż to, co wydawało się wspaniałe i opłacalne po latach przyniosło wiele stresu i niepotrzebnych problemów. Dlatego osoby trzymające się polskich zasad i polskiej gotówki można powiedzieć ominęły szereg nieporozumień, z jakimi obecnie walczy społeczeństwo, które kilka lat wstecz zdecydowało się na np. kredyt w walucie szwajcarskiej. Niemniej każdy ma swój rozum i doradców, aby podejmować własne decyzje.