Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 18:00:22 -6h
Tokio (Japonia) 08:00:22 +8h
Sydney (Australia) 09:00:22 +9h
Londyn (Anglia) 23:00:22 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dane z Chin osłabiły waluty surowcowe

12.01.2018 10:04 piątek - czytany 1514 razy
Kluczowe informacje z rynków:
 
CHINY: Opublikowane dzisiaj dane wskazały na rekordową nadwyżkę w handlu zagranicznym – w grudniu wyniosła ona 54,7 mld USD (najwięcej od stycznia 2016 r.). Eksport rósł w tempie 10,9 proc. r/r, ale import zmalał do 4,5 proc. r/r.
 
USA / FED: Rezerwa Federalna powinna trzymać się w tym roku celu trzech podwyżek stóp, tak aby nie było konieczności wyraźniejszego zacieśniania polityki monetarnej w kolejnych latach i tym samym nadmiernego schłodzenia rozgrzanej gospodarki – stwierdził wczoraj późnym wieczorem William Dudley z oddziału FED w Nowym Jorku.
 
USA: Inflacja PPI rosła w grudniu wolniej niż oczekiwano, w ujęciu bazowym odnotowaliśmy spadek o 0,1 proc. m/m, a w relacji rok do roku spowolnienie do 2,3 proc. z 2,5 proc. – tak pokazały opublikowane wczoraj po południu dane.
 
EUROSTREFA: Publikowane wczoraj po południu zapiski z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego pokazały wzrost prawdopodobieństwa rozważenia zmiany sposobu przekazu ze strony banku centralnego już na początku roku (więcej nt. ścieżki podwyżek stóp, niż programu QE).
 
SZWECJA: Dane nt. inflacji CPI wypadły w zasadzie zgodnie z szacunkami rynku – inflacja bazowa rosła w grudniu o 0,4 proc. m/m i 1,9 proc. r/r.

Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna

Plik w formacie PDF Wersja artykułu w formacie PDF [ 499.82Kb ] Plik do pobrania