Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:55:06 -6h
Tokio (Japonia) 14:55:06 +8h
Sydney (Australia) 15:55:06 +9h
Londyn (Anglia) 05:55:06 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

15.05.2019 08:18 środa - czytany 1373 razy
Wtorkowa sesja na krajowym rynku, chociaż ponownie przyniosła spadki, to jednak o znacznie niższej dynamice w stosunku do poprzednich dni. Na rynkach zagranicznych w godzinach popołudniowych pojawiło się wyraźniejsze wzrostowe odreagowanie zainicjowane na giełdach amerykańskich. Nastroje utrzymają się w godzinach porannych - w kontraktach terminowych na główne indeksy światowe, można więc  oczekiwać że również na rodzimym parkiecie notowania dość mocno przecenionych głównych spółek WIG20 także zyskają na wartości. 

Technicznie na wykresie dziennym jeszcze nie ma mocniejszych wskazań do zwrotu, może oprócz sygnałów mocnego wyprzedania rynku na RSI, który zresztą wraz z ROC jest na ponad 3 letnim minimum. Mimo wszystko ciemny korpus wczorajszej świecy wskazuje na dalszą dominację podaży i ryzyko dalszego obsunięcia kursu. Październikowy dołek określa pierwszą strefę wsparcia w pobliżu 2081 pkt. 
 
 
Argumentów za ewentualnym odbiciem więcej dostarcza diagram 60 min. Notowania naruszają kilkutygodniową spadkową linię oporu, jednocześnie na wielu wskaźnikach AT, w tym przypadku RSI i MACD, są widoczne pozytywne dywergencje. Wejście ponad co najmniej wczorajsze maksimum - 2194 pkt., będzie potwierdzeniem tych sygnałów dając szansę na kontynuację zwyżki. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na wstępne odczyty PKB dla Polski oraz Niemiec za I kw. W USA zostaną opublikowane dane o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Jednocześnie w kraju kończy się posiedzenie RPP. Poziom podstawowych stóp procentowych z pewnością pozostanie bez zmian, natomiast interesujące może być ewentualne odniesienie się w komunikacie po posiedzeniu do rosnącej w ostatnim odczycie presji inflacyjnej.  
 
FW20 w układzie dziennym
 
 
FW20 w układzie 60-minutowym

 
 
BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna