Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:20:55 -6h
Tokio (Japonia) 16:20:55 +8h
Sydney (Australia) 17:20:55 +9h
Londyn (Anglia) 07:20:55 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

154

BM Alior Bank - Raport Futures

14.06.2019 10:47 piątek - czytany 1285 razy
Mimo iż początek czwartkowej sesji zapowiadał się dość neutralnie, we wczesnych godzinach popołudniowych kurs FW20 rozpoczął wzrostowa ofensywę. Patrząc po zmianie LOP popyt zyskał dodatkowe paliwo w postaci większej presji do domykania krótkiej pozycji. Na wykresie dziennym kurs wszedł w strefę oporu majowej, wysokiej luki cenowej 2318 pkt. umocnionej zniesieniem 61,8% z poprzedzającej fali spadkowej. MACD podtrzymuje sygnał kupna, RSI pozostaje w strefie neutralnej, aczkolwiek jest już bliski granicy 70 pkt, a w ostatnich miesiącach raczej nie przekraczał tej bariery. 

Na wykresie 60-min notowania wybiły się ponad linię ostatnich szczytów. Na podstawie wsp. 1,618 i 2,618 z ostatniej korekty spadkowej, potencjalne poziomy docelowe są określone odpowiednio w pobliżu 2326 i 2365 pkt. W tym interwale uwagę zwraca zachowanie ADX, który zyskując na wartości wskazuje na nabieranie sił dla obecnej tendencji wzrostowej, ale też szybszy wskaźnik RSI jest już przy granicy wykupienia rynku sygnalizując możliwe ochłodzenie nastrojów. 

Zobacz także: BM Alior Bank - GPW Tygodniowy
 
Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielką zwyżkę głównych indeksów. Na rynku amerykańskim wzrost w cotygodniowym raporcie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest utożsamiany z możliwym osłabieniem koniunktury, a więc stanowi pożywkę dla oczekiwań łagodniejszej polityki pieniężnej. Z dzisiejszym dniem kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnie wykazują lekki wzrost. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowy odczyt o inflacji oraz w USA raporty o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. 
 
FW20 w układzie dziennym

 
FW20 w układzie 60-minutowym
 

BM Alior Bank 
 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 
Capital Market Forum 2018   Z czego wynika sceptyczne nastawienie do blockchain