Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:39:39 -6h
Tokio (Japonia) 07:39:39 +8h
Sydney (Australia) 08:39:39 +9h
Londyn (Anglia) 22:39:39 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

113

Franczyza – szansa dla tych, którzy zaczynają

09.09.2019 10:39 poniedziałek
Działalność gospodarczą w Polsce prowadzić może w zasadzie każdy, nie znaczy to jednak, że wszyscy mają szczęście do tego, by w ogóle zacząć. Dzieje się tak z różnych powodów: ktoś może mieć pomysł, ale nie mieć pieniędzy, ktoś może mieć pieniądze, ale nie mieć pomysłu. Nie wszyscy też nadają się do prowadzenia firm, co w konsekwencji wygląda tak, że albo jesteśmy w sytuacji bez wyjścia – bo po prostu samo rozpoczęcie niejako stanowi barierę nie do przekroczenia.
 
W takich sytuacjach ludzie czasami biorą pożyczki na rozpoczęcie działalności, ale w tym wypadku muszą mieć naprawdę dobry plan i mnóstwo szczęścia. Czasem bywa tak, że niegospodarny przedsiębiorca zostaje z niczym, ma jedynie długi – co nie jest na rękę ani jemu, ani bankowi, u którego się zapożyczył. W tym momencie tracą wszyscy, i wierzyciele, i ci zadłużeni, a cierpi na tym rynek, bo traci kolejnego potencjalnego przedsiębiorcę.
 
Ochroną przed takimi sytuacjami może być franczyza – sposób, na który bierze się bardzo wielu zaczynających swoją przygodę z własnym biznesem.
 
Dlaczego franczyza się opłaca?
Franczyza ma to do siebie, że pozwala na swoisty parasol ochronny dla osoby, która podejmuje się założenia firmy pod protektoratem silniejszego oraz bardziej doświadczonego przedsiębiorstwa. Ma to zapewnić obu stronom wymierne korzyści, a w praktyce pozwala na rozwój. Jest to ważny aspekt wolnego rynku i bardzo bezpieczna opcja dla tych, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła.
 
Więcej na temat franczyzy można przeczytać tutaj: https://grupaeurocash.pl/blog/franczyza-gotowa-recepta-na-dobry-biznes . Dowiemy się między innymi, że jest to bardzo często wybierana opcja, ponieważ zapewnia bardzo duże wsparcie tym, którzy nie są jeszcze doświadczeni na rynku. Chociaż wielu Polaków nie zna pojęcia „franczyza”, to jednak ci, którzy zdecydowali się na taką opcję współpracy, bardzo chętnie poleciliby ją innym. Bierze się to z tego, że osiem na dziesięć marek franczyzowych pochodzi z Polski, odprowadza podatki w kraju, dba o zabezpieczenie interesów swoich współpracowników na terenie Ojczyzny. Jest to więc opcja pozwalająca na gospodarczy patriotyzm przy jednoczesnym zapewnieniu sobie środków do rozwoju.
Przystąpienie do sieci franczyzowej jest zresztą dużo tańsze niż pożyczka w banku, a to oznacza, że pozwala ono na wykazanie się tym, którzy nie posiadają sporych środków finansowych. Franczyza jest więc szansą dla tych, którzy normalnie mogliby być wykluczeni z danej gałęzi rynku. I to jest samo w sobie wielką wartością dodaną.
 
Artykuł Partnera
 
 
 


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: